کد خبر: ۵۵۵۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱

دادستان رباط کریم از جمع آوری هزارو ۴۳۳ دستگاه و تجهیزات استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز و پیشگیری از وقوع جرایم مرتبط با این حوزه خبر داد.

به گزارش شفاف، رحیم علیش پور از جمع آوری هزارو ۴۳۳ دستگاه و تجهیزات استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز و پیشگیری از وقوع جرایم مرتبط با این حوزه خبر داد و گفت: در حوزه مبارزه با رمزارز‌های غیر مجاز دیجیتال و در اجرای دستور رییس کل دادگستری استان تهران و برنامه‌های عملیاتی ابلاغ شده تعداد ۱۴۳۳ دستگاه و تجهیزات مربوط به استخراج ارزدیجیتال با دستور قضایی جمع آوری و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رباط کریم تصریح کرد: با جمع آوری این تجهیزات گام مهمی در پیشگیری از وقوع جرایم مرتبط برداشته شده است.

وی گفت: در خصوص حفظ و صیانت از حقوق عامه و در اجرای دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه و حسب مفاد ماده ۵ دستورالعمل مورد اشاره، دستورقضایی درخصوص جمع آوری تجهیزات مورد استفاده سودجویان از جمله دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز که باعث اخلال و تخریب تأسیسات عمومی و ایجاد اختلال د رشبکه توزیع برق می‌شود صادر شده است.

دادستان رباط کریم گفت: استفاده از این دستگاه‌ها باعث خاموشی‌های مکرر و ایجاد ضرر و زیان به مردم در محدوده شهرستان رباط کریم می‌شده است.

علیش پور بیان کرد: شرکت توزیع برق منطقه¬ای شهرستان با همکاری عوامل انتظامی و با صدور دستور قضایی نسبت به کشف و جمع آوری هزار و ۴۳۳ دستگاه و تجهیزات استخراج ارزدیجیتال غیرمجاز اقدام کرده است.

وی در خصوص حفظ حقوق بیت المال وحقوق عامه اعلام کرد: دستگاه قضایی با هرگونه عواملی که منجر به تضییع بیت‌المال و حقوق عامه شود با اجرای قانون پیشگیری و در صورت وقوع جرم نیز پیگیری و برخورد خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: