کد خبر: ۵۵۵۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰

طالبان افغانستان یک بار دیگر حضور گروه‌های تروریستی را در این کشور رد کرد و گفت: هیچ شواهدی که نشان دهد تهدیدی از داخل خاک افغانستان متوجه جهان است، وجود ندارد.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه خبری طلوع، این اظهارنظر در حالی مطرح شده که نمایندگانی از هند و پاکستان در نشست جامع مجمع عمومی سازمان ملل درباره افغانستان نگرانی خود را بابت حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان ابراز کردند.

اما بلال کریمی، معاون سخنگوی طالبان افغانستان گفت: هیچ شواهد یا مدرکی که نشان دهد تهدید از خاک افغانستان متوجه منافع ملی دیگر کشورهاست، وجود ندارد.

وی همچنین ادامه داد: ما باید بگوییم که نگرانی موجود در این باره بر اساس اطلاعات نادرست است. امیدواریم که واقعیت‌ها در کشور ما درک شود.

نمایندگانی از هند و پاکستان در هفتاد و هفتمین نشست جامع مجمع عمومی سازمان ملل نگرانی خود را بابت حضور گروه‌های تروریستی "جیش محمد"، "لشکر طیبه" و "تحریک طالبان" در افغانستان ابراز کردند.

"محمد عامر خان"، سرپرست هیات دائم پاکستان در سازمان ملل گفت:‌ ما باید استراتژی جامع مقابله با تروریسم را گسترش دهیم. برای این منظور، باید با دولت دوفاکتوی افغانستان در ارتباط باشیم. پاکستان از تلاش‌های مقابله با تروریسم ضمن احترام به یکپارچگی و تمامیت ارضی افغانستان حمایت می‌کند.

برخی از تحلیلگران سیاسی و نظامی نیز نگرانی خود را در این باره ابراز کردند.

"محمد سلیم پایگر"، تحلیلگر سیاسی گفت: اگر گروه‌های تروریستی در افغانستان باشند، توسط کشورهایی آموزش می‌بینند که اکنون این کشور را متهم به حضورشان می‌کنند. اگر چنین باشد، آنها چیزی را درو می‌کنند که کاشته‌اند.

طالبان افغانستان بارها حضور گروه‌های تروریستی را در این کشور رد کرده و می‌گوید از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: