کد خبر: ۵۵۵۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۵

رسانه‌ها امروز (یکشنبه) گزارش دادند، نخست وزیر انگلیس متعهد شده تا در جریان نشست گروه ۲۰ که قرار است هفته آتی در بالی برگزار شود، از روسیه به خاطر حمله به اوکراین انتقاد کند.

به گزارش شفاف، شبکه خبری بی‌بی‌سی به نقل از ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس در آستانه سفر به اندونزی گزارش داد: این نشست گروه ۲۰ طبق روال معمول یک نشست کاری و تجاری نخواهد بود. ما در جریان این نشست دولت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را به باد انتقاد خواهیم گرفت و نشان خواهیم داد که چطور مسکو به همکاری‌های بین‌المللی و احترام به اجلاس‌های حاکمیتی همچون گروه ۲۰ اهانت می‌کند.

روزنامه تلگراف اخیرا به نقل از منابع آگاه گزارش داد که انگلیس و اتحادیه اروپا قصد دارند در جریان نشست گروه ۲۰ "هر کار می‌توانند" برای منزوی کردن روسیه و ترغیب دیگر کشورها برای ترک سخنرانی‌های هیات روسیه انجام دهند.

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اندونزی که در حال حاضر ریاست گروه ۲۰ را بر عهده دارد، ۱۵ و ۱۶ نوامبر (۲۴ و ۲۵ آبان) میزبان نشست این گروه در بالی خواهد بود. کرملین روز پنجشنبه اعلام کرد، ولادیمیر پوتین در این نشست حضور نخواهد یافت و هیات روسیه به ریاست سرگئی لاورورف، وزیر امور خارجه روسیه در این نشست شرکت می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: