کد خبر: ۵۵۵۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (دوشنبه) از دولت آمریکا خواست، طرح ساخت سفارتخانه جدید خود در قدس اشغالی را لغو کند.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری سما، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در جلسه هفتگی دولت خود گفت، زمینی که قرار است ساختمان سفارت آمریکا در آن ساخته شود، به شکل غیرقانونی و با استفاده از قانون موسوم به «املاک غائبین» مصادره شده است  که این قانون در سال ۱۹۵۰ توسط رژیم صهیونیستی صادر شد.

از سوی دیگر، اشتیه از رأی کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل به نفع چهار قطعنامه فلسطین پیرامون حق تعیین سرنوشت، تشکیل کشور مستقل فلسطین، حق بازگشت پناهندگان، مخالفت با شهرک سازی و تمدید سه ساله آنروا استقبال کرد.

وی همچنین از موافقت مجمع عمومی سازمان ملل با پیشنهاد فلسطین برای درخواست از دادگاه لاهه جهت اتخاذ موضع قانونی پیرامون "ماهیت حقوقی اشغالگری استعماری اسرائیل" استقبال کرده و از کشورهایی که به راه حل دو کشوری اعتقاد دارند، خواست، کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند.

اشتیه گفت، نقض‌های ارتش اشغالگر علیه ملت فلسطین و یورش‌های آن به شهرهای فلسطین ادامه دارد که آخرین آن صبح امروز بود و در جریان آن یک فلسطینی شهید و یک تن دیگر زخمی شد. 

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در پایان به انفجار رخ داده در ترکیه پرداخت و ضمن عرض تسلیت به دولت و ملت این کشور، همبستگی فلسطین را با ترکیه و خانواده‌های قربانیان اعلام کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: