کد خبر: ۵۵۵۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تاکنون حداقل ۱۵ هزار نفر در اروپا به دلیل هوای گرم در سال ۲۰۲۲ جان خود را از دست داده اند.

هانس کلوگه مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا در بیانیه‌ای گفت: بر اساس داده‌های ارائه‌شده تخمین زده می‌شود که حداقل ۱۵ هزار نفر به طور خاص به دلیل گرما در سال ۲۰۲۲ جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: نزدیک به چهار هزار مرگ در اسپانیا، بیش از یک هزار مورد در پرتغال، بیش از سه هزر و ۲۰۰ مورد در انگلیس و حدود چهار هزار و ۵۰۰ مرگ در آلمان توسط مقامات بهداشتی طول ۳ ماه تابستان گزارش شده است.

به گزارش شفاف، به گفته مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا، انتظار می رود این تخمین با گزارش کشورهای بیشتری در مورد مرگ و میر بیش از حد ناشی از گرما افزایش یابد.

گزارش سازمان جهانی بهداشت در حالی منتشر می شود که دمای هوا در اروپا در مدت ۳۰ سال گذشته به میزان بیش از دو برابر میانگین جهانی گرم شده که این مقدار بالاترین افزایش دما در میان همه قاره‌های جهان است.

گزارش جدید سازمان جهانی هواشناسی نیز حاکی است در حالی که روند گرم شدن تداوم دارد، موارد استثنایی مانند ‌آتش‌سوزی‌های طبیعی،‌ سیلاب ها و سایر رویدادهای آب و هوایی نیز بر جوامع، اقتصادها و اکوسیستم‌ها تاثیر خواهند داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: