کد خبر: ۵۵۵۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۳

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: هدف ما ارتقای سلامت است و توجه به نظام سلامت واحد بیماری‌ها اهمیت زیادی دارند.

رحیم سروری در بازدید مدیران سازمان دامپزشکی کشور از انستیتو پاستور بر این نکته تاکید کرد که هدف همه ما ارتقای سلامت است و توجه به نظام سلامت واحد بیماری‌ها در این رابطه اهمیت زیادی دارند.

وی ضمن بیان توانمندی‌های انستیتو پاستور ایران، لزوم همگرایی و همسویی بیشتر فعالیت‌های دو مرکز را متذکر شد.

در این جلسه که با حضور معاونین تحقیقات و فناوری، تولید و توسعه مدیریت و منابع انستیتو پاستور ایران و مدیران پایگاه‌های تحقیقاتی بیماری‌های نوپدید و بازپدید و آمل برگزار شد، مقرر شد جلسات تکمیلی برای پیگیری مصوبات در آینده برگزار شود.

آقامیری بر توسعه همکاری‌های علمی و تشخیصی و انجام تحقیقات کاربردی مشترک در حوزه بیماری‌های مشترک انسان و دام بین سازمان دامپزشکی کشور و انستیتو پاستور ایران تاکید کرد.

وی ضمن مرور سوابق همکاری‌های قبلی مخصوصا در حوزه بیماری هاری و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو بین دو مرکز، خواستار استفاده بیشتر از توانمندی‌های تحقیقاتی، تشخیصی و تولیدی انستیتو پاستور ایران و سرمایه گذاری انستیتو برای تولید واکسن هاری دامی مورد نیاز کشور شد.

گفتنی است، در حال حاضر در حوزه بیماری‌های بیماری‌های مشترک انسان و دام، آزمایشگاه‌های مرجع و همکار مرجع کشوری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، هاری طاعون، تولارمی، تب کیو، و آنفلوانزا، در انستیتو پاستور ایران فعال هستند. همچنین، آزمایشگاه‌های دیگری که در حوزه تحقیق و تشخیص بیماری‌های بروسلوز، لپتوسپیروز، لیشمانیوز، بورلیا، بارتونلا، و ریکتزیا فعالیت می‌نمایند نیز مخزن حیوانی دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: