کد خبر: ۵۵۵۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶

معاون محیط زیست طبیعی گفت: نام‌های آذر و توران برای توله یوز‌های پیدا شده پیشنهاد شده، اما این اقدام منوط به تصمیم کمیته نامگذاری این سازمان است.

به گزارش شفاف، حسن اکبری روز سه شنبه درباره نامگذاری ۲ توله یوزپلنگ پیدا شده در پارک ملی توران، افزود: محیط زیست استان سمنان پیشنهاد داده به علت اینکه توله‌ها در آذرماه و در منطقه توران پیدا شده اند به نام‌های آذر و توران نامگذاری شوند.

وی اظهار داشت: البته تصمیم گیری در زمینه نامگذاری‌ها توسط کمیته نامگذاری در سازمان محیط زیست انجام می‌شود که با مدیریت معاونت آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان فعالیت می‌کند که معمولا برای نامگذاری ساختمان ها، پاسگاه‌ها و گونه‌های جانوری در این کمیته تصمیم گیری می‌شود.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: بر این اساس نام توله یوز‌ها هم در جلسات این کمیته تعیین تکلیف خواهد شد که احتمالا هفته آینده مشخص می‌شود، البته نمایندگانی از معاونت‌ها و بخش‌های مختلف سازمان در این کمیته عضو هستند و قطعا در تصمیم گیری نهایی نظر آن‌ها و همچنین محیط زیست استان سمنان هم گرفته می‌شود تا نام مناسبی انتخاب شود.

به گفته وی، معاونت طبیعی و تنوع زیستی بیشتر کار‌های فنی این قضیه را انجام می‌دهد.

یازدهم آذر، ۲ توله یوزپلنگ تازه متولد شده (بین ۱۸ تا ۲۰ روزه) توسط یک چوپان در منطقه توران (استان سمنان) پیدا و زنده گیری شد، البته محیط زیست بلافاصله بعد از اطلاع از موضوع توله‌ها را به محل زنده گیری برگرداند تا شاید مادرشان پیدا شود، اما این اتفاق نیفتاد و به علت سردی هوا، توله‌ها به پاسگاه محیط بانی برگردانده شدند، اکنون باید برای مکان زندگی و همچنین نامشان تصمیم گیری شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: