کد خبر: ۵۵۵۶۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
ملی پوش واترپلو:

شانس بزرگ برای کسب سهمیه جهانی را از دست دادیم/ چیریچ قرار نیست به ایران برگردد

به گزارش شفاف، شایان قاسمی بازیکن تیم ملی واترپلو اظهار کرد:ما اگر سهمیه قهرمانی جهان هم می‌گرفتیم خیلی خوب می‌شد. البته من نمی‌دانم فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو قصد داشت به این مسابقات اعزام کند یا نکند، اما گرفتن سهمیه شانس بزرگی در این مسابقات بود، اما متاسفانه محقق نشد. البته نباید تیم را رها کرد.

او ادامه داد: ما بازی‌های آسیایی را می‌گوییم که به حرف نیست و فدراسیون باید برنامه‌ای داشته باشد که هنوز نمی‌دانیم مربی تیم ملی چه کسی قرار است باشد، چون ما متوجه شدیم که چیرچیچ قرار نیست به ایران برگردد و قراره چه کسی سرمربی تیم ملی باشد و برنامه‌ای فدراسیون دارد یا ندارد و این مسائل مهم است. اگر برای بازی‌های آسیایی برنامه داریم و می‌خواهیم انتقام خود را از چین و قزاقستان بگیریم باید از اکنون برنامه ریزی کنیم.

کمر تیم ملی واترپلو برابر تیم چین شکست
قاسمی گفت: قبل از مسابقات بانکوک، تیم ملی شرایط خوبی داشت و با بچه‌ها یکدست شدیم تا به فینال برویم و مدال طلا را کسب کنیم. مسابقات هم خوب شروع کردیم و بازی با تیم‌های هند، کره و قزاقستان را بردیم و رقابت‌های خود را به خوبی پیش می‌بردیم، اما بازی با چین با وجود اینکه از لحاظ فنی خوب شروع کردیم، اما اواسط کوارتر سوم بازی را به خودمان باختیم و در ۳ دقیقه ۴ گل خوردیم و ۸ بر ۵ جلو بودیم و ۹ بر ۸ عقب افتادیم و زمان پایانی که ۴ گل خوردیم کمر تیم شکست و برگشت به مسابقه کار سختی بود که در آن تایم انجام نشد.

تیم ملی چین برای پیروزی شایسته تر از ما بود
او افزود: بچه‌ها تلاش خود را کردند که به بهترین نتیجه برسیم و یک پای فینال باشیم، اما واقعا بدشانسی نمی‌شود گفت، چون اعتقاد به بد شانسی در ورزش ندارم، اما چین شایسته‌تر از ما بود که تا آخر مسابقه جنگید و اواخر بازی ما سعی کردیم به بازی برگردیم، اما در نهایت نتوانستیم. به وضوح می‌توانم بگویم که اگر یک دقیقه بیشتر بازی ادامه می‌یافت در آن صورت بازی مساوی می‌شد، چون ما به بازی برگشته بودیم و ۱۱ بر ۸ را به ۱۱ بر ۱۰ تبدیل کردیم و ۲ گل پشت سرهم زده بودیم و می‌توانستیم سومی هم بزنیم که زمان به ما اجازه نداد.

فرانسه در رشته واترپلو سرمایه گذاری کرده است
قاسمی درباره لیگ فرانسه گفت: لیگ ما از سپتامبر شروع شد و تا ژوئن ۲۰۲۳ ادامه دارد. با توجه به اینکه فرانسه میزبان المپیک بعدی است یک مقدار در همه رشته‌های ورزشی سرمایه گذاری کرده که واترپلو جزو این رشته‌ها است که بتواند بهترین نتیجه در این رقابت‌ها بگیرد. سعی کرده سطح رقابت‌ها را بالا ببرد و بودجه هم برای این رشته ورزشی اختصاص داده است.

من به خاطر حضور در تیم ملی واترپلو ۲ مسابقه لیگ فرانسه را از دست دادم
او درباره وضعیت لژیونر‌ها بیان کرد: همه لژیونر‌ها جمع شدیم تا در این مسابقات بهترین نتایج بگیریم و زمانی که بانکوک بودیم من ۲ مسابقه خود را در فرانسه از دست دادم و دلخوری باشگاه پیش می‌آید، اما چاره‌ای نیست. مسابقات قهرمانی آسیا از مسابقات باشگاهی اهمیت بیشتری داشت، چون مسابقه ملی بود و حسی که به وطن خود داریم خیلی متفاوت است. من این هفته هم در لیگ فرانسه بازی داشتم و باید خود را به این مسابقات می‌رساندم، اما متاسفانه یا خوشبختانه بازی این هفته ما لغو شد و دیدار ما به هفته بعد موکول شد و این فرصتی را به من داد تا بیشتر استراحت کنم و به آسیب‌های جزیی خود برسم تا دوباره به فصل مسابقات در فرانسه برسم.

او افزود: شنبه هفته آینده اولین مسابقه من بعد از قهرمانی آسیا می‌شود که با تیم خود ۳ بازی داریم که امیدوارم در آنجا بهترین نتیجه را به همراه تیم خود بگیریم و تا فوریه مسابقات گروهی مان تمام می‌شود و به مسابقات پلی آف می‌رویم تا ببینیم به گروه بالا صعود می‌کنیم یا به گروه پایین سقوط می‌کنیم. با توجه به اینکه ارشیا و مهدی بازی شان در لیگ صربستان پیش رو بود سریعتر باید به صربستان برمی گشتند و آن‌ها بعد از مسابقات از آنجا مستقیم به صربستان برگشتند و فرصتی برای من ایجاد شد تا به تهران برگردم تا استراحت کنم.

ما در بازی رده بندی برابر تیم قزاقستان افتضاح بودیم
قاسمی گفت: بعد از مسابقات چین ما باختی داشتیم که انتظارش را نداشتیم. ما نسل طلایی واترپلو هستیم و در نیم کوارتر ۲ مدال طلا و نقره را از دست دادیم و این موضوع یک مقدار برای ما سنگین بود و یک مقدار جمع کردن تیم هم سخت بود. بازی با قزاقستان هم بد شروع کردیم و بد تمام کردیم. رشته ورزشی واترپلو تیمی است و چه ببازیم همه باختیم و چه ببریم همه بردیم. بازی رده بندی با قزاقستان یک مقدار بچه‌ها از لحاظ بدنی کم آورده بودند و آن بازی هم به خودمان باختیم. حتی بازی اول در مرحله گروهی که قزاقستان را بردیم اشتباهات زیادی داشتیم، اما این تیم را بردیم، اما در بازی رده بندی افتضاح واقعی بود. هر بازیکنی در پست خود اشتباهات زیادی را مرتکب شد که در نهایت باعث باخت ما برابر قزاقستان شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: