کد خبر: ۵۵۵۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی توقف همکاری با آژانس هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (اوچا) را به دلیل جانبداری از فلسطینی‌ها بررسی می‌کند.

به گزارش شفاف، روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: وزارت خارجه اسرائیل دادن ویزای جدید به کارمندان آژانس هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل(اوچا) را متوقف کرده است و توقف همکاری با این آژانس را بررسی می‌کند. مسئولان اسرائیلی می‌گویند این آژانس در گزارشات خود تعداد قربانیان اسرائیلی "تروریسم" را به صورت نادرست اعلام می‌کند و آن‌ها را قربانی "تروریسم" نمی‌داند اما زمانی که صحبت درباره قتل یا زخمی شدن یک فلسطینی باشد این آژانس دائما اسرائیل را متهم می‌کند. حتی زمانی که افراد مسلحی در تبادل آتش با ارتش اسرائیل کشته می‌شوند نیز همین گونه عمل می‌کند.

این روزنامه نوشت: از حدود یک ماه پیش این آژانس نمی‌خواهد اذعان کند که "شولامیت راشیل عوفادیا" که سپتامبر به دست یک فلسطینی در منطقه حولون کشته شد قربانی "تروریسم" بوده است. این آژانس اعلام کرده که انگیزه‌های قتل وی نامشخص است. این آژانس در گزارشات خود "الیاهو کای" را که حدود یک سال پیش در شهرک قدیمی قدس کشته شد یک شهرک نشین دانست که در اراضی اشغالی کشته شد.

گلعاد آردان، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل همواره از اوچا انتقاد کرده و از این آژانس خواسته است در گزارشات خود کوکتل مولوتف‌هایی را که فلسطینی‌ها به سمت ساکنان یهودا، سامره و قدس پرتاب می‌کنند بشمارد و در گزارشاتش قربانیان یهودی "تروریسم" را هم ذکر کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: