کد خبر: ۵۵۵۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، گفت: ایران امروز کشوری قوی و ایمن است که هیچ کسی نمی تواند به آن نگاه چپ کند که تمام این موفقیت ها در دانشگاه ها رقم خورده است.

به گزارش شفاف به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، عباس مسجدی روز گذشته (سه شنبه ۱۵ آذر ماه) در جلسه تقدیر از فرزندان کارکنان سازمان که در کنکور سراسری موفق به کسب رتبه های زیر هزار شده اند، افزود: دانشجویان حاضر در این جلسه از خانواده بزرگ پزشکی قانونی با رتبه های بسیار عالی در دانشگاه ها پذیرش شده و مشغول تحصیل هستند و خداوند را شاکریم که در مجموعه سازمان با همت فرزندان عزیز ما و حمایت های خانواده های محترم شاهد حضور شما عزیزان در بهترین رشته ها و معتبرترین دانشگاه های کشور هستیم.

وی با تبریک ۱۶ آذر، روز دانشجو، گفت: حضور شما دانشجویان نخبه و جویای علم مایه مباهات خانواده ها و افتخار سازمان و نظام جمهوری اسلامی ایران است و این امر جای تبریک فراوان دارد.

وی ادامه داد: هر چند در تقویم رسمی کشور یک روز با عنوان روز دانشجو نامگذاری شده اما به اعتقاد من هر روز، روز دانشجو است زیرا بحث علم و علم آموزی زمان و مکان خاصی ندارد و در دین ما هم بحث علم آموزی آنقدر مهم است که احادیث بسیاری از ائمه اطهار (ع) به این موضوع اشاره دارد.

مسجدی با بیان اینکه وجود هر یک از شما عزیزان در آینده منبع برکات فراوان برای کشور خواهد بود، تصریح کرد: در کنار کسب رتبه های عالی، شما عزیزان باید به دنبال کسب علم نافع باشید؛ یعنی علمی که مشکلی را از مردم و جامعه برطرف کند که این توصیه و دیدگاه معصومین(ع) است.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، اظهار داشت: در دیدگاه غیردینی، علم ابزاری برای توفق باطل بر مردم است اما در نگاه دینی علم به خدمت در جهت رفع مشکلات مردم تبدیل می شود که شما عزیزان در این مسیر قرار گرفته اید.

وی با اشاره به توصیه رهبری به جوانان در سه حوزه تعلیم و آموزش، تهذیب و ورزش تصریح کرد: این بیانات چراغی روشن پیش روی شما عزیزان است بنابراین تلاش کنید در دوران تحصیل و دانشگاه خوب درس بخوانید چرا که شما جزو بهترین ها هستید و بهترین نیز باقی می مانید.

مسجدی شهید همت و شهید چمران را بهترین الگو برای دانشگاهیان برشمرد و دانشجویان را به توکل به خدا، خدمت به مردم، تهذیب و ارتقای معنوی توصیه کرد.

وی با انتقاد از مهاجرت نخبگان به دیگر کشورها به جای خدمت کردن به مردم کشور خودمان، گفت: دانشجویی که از ظرفیت و امکانات کشور، زکات کشاورز و مالیات کارمند استفاده می کند تا درس بخواند اما دل در گرو حل مشکلات و کمک به مردم این مرز و بوم ندارد نمی تواند خود را ایرانی بداند چرا که حاضر نیست در کشورش بماند و حاصل علم آموزی خود را به مردمش ارائه کند.

وی در ادامه به شرایط علمی کشور در سال های قبل از انقلاب اشاره و آن را با شرایط و پیشرفت های فعلی کشور در حوزه های مختلف مقایسه کرد و گفت: در سال های قبل از انقلاب، حتی در شهرهای بزرگ، پزشکان غیرایرانی به مردم خدمات می دادند اما امروز سیستم پزشکی ما به چنان پیشرفت و توسعه ای رسیده است که حتی یک نفر اعزامی هم برای مداوا به دیگر کشورها نداریم که این نشان از توانمندی و دانش بالای پزشکان ما دارد.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه داد: در سال های قبل از انقلاب حتی در مدارس هم به دانش آموزان القای ناباوری و ناتوانی می کردند اما امروز در رأس کشور شخصی حضور دارد که به علم و دانشگاه بیش از هر چیز دیگری اهمیت می دهد و همین حمایت های مستقیم موجب پیشرفت ما در بسیاری حوزه ها از جمله نظامی، پزشکی و صنعتی شده است.

به گفته وی ایران امروز در حوزه هایی همچون توسعه ریلی، صادرات در بنادر، گازرسانی، آبرسانی، برق رسانی، تعداد دانشجو و واحدهای دانشگاهی، رتبه علمی در جهان، رتبه ثبت اختراعات و ... شرایطی کاملا متفاوت از دوران پیش از انقلاب دارد و در تمام این حوزه ها به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است.

وی به حوادث و اغتشاشات اخیر کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران که توسط شما دانشجویان و اساتید اتفاق می افتد، عصبانی است و با وجود آنکه در حداقل امکانات علمی نیز کشور ما را تحریم می کند اما نمی تواند ایران مستقل رو به پیشرفت و فاتح قله های علمی را تحمل کند.

مسجدی یادآور شد: دشمن این عصبانیت خود را گاهی با ترور دانشمندان ایرانی و گاهی با عوامل ناکام و هیجانی در کف خیابان ها برای ضربه به نظام نشان می دهد که در همه این موارد دشمن می خواهد ما را سرگرم کند تا از پیشرفت بازبمانیم.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به پیشرفت های ایران در سال های اخیر تصریح کرد: ایران امروز کشوری قوی و ایمن است که هیچ کس نمی تواند به آن نگاه چپ کند که تمام این موفقیت ها در دانشگاه ها رقم خورده است.

مسجدی در پایان با تبریک مجدد این روز به دانشجویان نخبه و خانواده های آنان و آرزوی پیشرفت وسعادت برای دانشجویان کشور تأکید کرد: در حال حاضر مأموریت شما دانشجویان عزیز آن است که خوب درس بخوانید زیرا آینده کشور در اختیار شماست. شما مسئولین آینده کشور خواهید بود و این شما هستید که باید مشکلات کشور را برطرف کنید.

در این جلسه از ۲۰ نفر از فرزندان کارکنان سازمان پزشکی قانونی کشور که در کنکور سراسری موفق به کسب رتبه های کمتر از هزار شده بودند تقدیر شد.

تعدادی از این دانشجویان حضوری و تعدادی نیز به صورت مجازی در جلسه حضور داشتند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: