کد خبر: ۵۵۵۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۵

وزیر امور خارجه روسیه گفت که ناتو به زودی به منطقه آسیا و اقیانوسیه نفوذ خواهد کرد.

به گزارش شفاف به نقل از تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در نشست پریماکوف ریدینگ گفت که ناتو به زودی به منطقه آسیا و اقیانوسیه نفوذ خواهد کرد و پس از آن ادعای خط دفاعی این اتحادیه در دریای چین جنوبی را خواهد داشت.

او گفت: حرف اما و اگر نیست حرف زمان است که به زودی اتفاق خواهد افتاد - ناتو به منطقه آسیا و اقیانوسیه نفوذ می‌کند. فکر می‌کنم آنها یک بار دیگر ادعا خواهند کرد که سیاست دفاعی را به اجرا می‌گذارند و ناتو یک اتحاد دفاعی است، فقط خط دفاعی آنها در دریای چین جنوبی قرار خواهد گرفت.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین طی چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعتی اکسپو-روسیه ویتنام ۲۰۲۲ در پیامی به شرکت‌کنندگان گفت: «سال پیش، سالگرد دهمین شراکت استراتژیک میان روسیه و ویتنام را برگزار کردیم؛ شراکتی که براساس سنت‌های دوستی، احترام و اعتماد متقابل است. باری دیگر هر دو طرف تعهد قاطع خود را نسبت به پیشرفت بیشتر این روابط از طریق گفت‌وگوهایی مبتنی بر صداقت در بالاترین سطوح تاکید می‌کنند.»

در این پیام که در وبسایت وزارت امور خارجه روسیه منتشر شده، آمده است: هر دو کشور توجه ویژه‌ای به پیشرفت اقتصاد دوجانبه و روابط اقتصادی می‌کنند و در این راستا با تلاش‌های مشترک می‌توانند همکاری مفید خود را ارتقاء ببخشند.

این نمایشگاه امروز در هانوی، پایتخت ویتنام آغاز شد و حدود ۳۸۰ شرکت از جمله ۶۰ سازمان تجاری از چندین مناطق روسی در این رویداد شرکت می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: