کد خبر: ۵۵۵۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶

معاون وزیر خارجه دولت صنعا اعلام کرد که در صورت عدم پرداخت حقوق کارمندان یمنی از سوی دولت دست نشانده ائتلاف عربی، اجازه صادرات نفت را نخواهد داد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حسین العزی، معاون وزیر خارجه دولت صنعا گفت: متأسفانه هیچ گونه نشانه‌ای از اینکه ائتلاف عربی و مزدورانش دست از غارت منابع نفتی و گازی یمن بردارند، وجود ندارد. این تعلل درباره خواسته‌های انسانی برحق و عادلانه مردم یمن و عدم پرداخت حقوق کارمندان از درآمدهای نفتی و توقیف کشتی‌ها و اقدامات دیگر نشان می‌دهد که این کشورها می‌خواهند به زودی به جنگ بازگردند.

وی گفت: ما تنها بعد از تضمین پرداخت حقوق کارمندان یمنی از صعده گرفته تا عدن و از حجه تا المهره اجازه صادرات نفت را خواهیم داد.

اول اکتبر انصارالله یمن اعلام کرد که مذاکرات تمدید آتش‌بس که شش ماه ادامه داشت، به بن بست رسیده است. این جنبش موافقت با تمدید آتش بس را به پرداخت حقوق کارمندان از درآمدهای نفتی حاصل از استخراج نفت در مناطق تحت سیطره دولت دست نشانده ائتلاف عربی مشروط کرده بود. انصارالله به شرکت‌های نفتی در مناطق تحت سیطره دولت دست نشانده عربستان ابلاغ کرده بود که باید صادرات نفت را متوقف کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: