کد خبر: ۵۵۵۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تمهیدات مترو و اتوبوسرانی برای کاهش آلودگی هوا را اعلام کرد.

به گزارش شفاف، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: شرکت بهره‌برداری مترو و شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای کاهش آلایندگی اتوبوس‌های تهران در ماه‌های سرد سال که معمولاً با افزایش تردد خودروهای شخصی و پدیده اینورژن و تشدید آلودگی هوای تهران موجه هستیم، تدابیری را اتخاذ کرده‌اند.

با توجه به افزایش آلودگی و پایداری هوای پایتخت و افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس در این ایام، شرکت واحد اتوبوسرانی تلاش می‌کند با افزایش تعداد ناوگان فعال و همچنین کاهش سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها، خدمات مطلوبی را به شهروندان ارائه دهد.

تسریع در اعزام اتوبوس‌های تک‌کابین و دو کابین به مراکز معاینه فنی و انجام تعمیرات لازم و تعویض قطعات مستعمل و معیوب برای به حداقل رساندنِ میزان آلودگی ناوگان اتوبوسرانی از جمله تمهیداتی است که به این منظور در نظر گرفته شده است.

بازسازی و اورهال بالغ بر ۵۱۰ دستگاه اتوبوس در بخش خصوصی و عمومی به پایان رسیده و تعداد ۱۴۵ دستگاه دیگر نیز در حال انجام است.

شرکت بهره‌برداری مترو نیز در این روزها حداکثر توان ناوگان ریلی خود را به کار گرفته است و کارکنان مرکز کنترل مترو نظارت مضاعف به عمل می‌آورند تا ایستگاه‌هایی که از ازدحام و شلوغی بیشتری برخوردارند با کاهش سرفاصله قطارهای منتهی به آن ایستگاه نسبت به مسافر گیری و جابجایی مسافران آن ایستگاه اقدام نمایند. ضمن این که نیروهای عملیاتی و کنترل و نظارتی مترو با حداکثر ظرفیت در ایشتگاه‌ها و خطوط مرکز کنترل مشغول به فعالیت هستند.

شرکت بهره‌برداری مترو سعی می‌کند با خدمات‌رسانی هرچه بهتر، شهروندان تهرانی را برای استفاده بیشتر از مترو تشویق کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: