کد خبر: ۵۵۵۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶

دروازه‌بان تیم ملی کرواسی رکوردهای قابل توجهی را دربازی با برزیل ثبت کرد.

تیم ملی کرواسی شب گذشته موفق شد با درخضض دروازه‌بان خودش برزیل مدعی را از دور مسابقات کنار بزند و به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ راه پیدا کند.

دومینیک لیواکوویچ پس از درخشش در ضیافت پنالتی‌ها مقابل ژاپن پرانگیزه و مهار ۳ ضربه پنالتی سامورایی‌ها، پنالتی رودریگو ستاره برزیلی رئال مادرید را نیز در بازی یک چهارم نهایی مهار کرد تا به رکوردی ویژه برسد. دروازه‌بان کرواسی حالا در جمع تنها دروازه‌بان‌هایی قرار دارد که توانسته‌اند ۴ پنالتی را در یک دوره جام جهانی مهار کنند. پیش از او هارولد شوماخر دروازه‌بان تیم ملی آلمان غربی در جام جهانی ۱۹۸۲، گویی‌گوچه‌آ دروازه‌بان تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۹۰ و همچنین سوباچیچ دروازه‌بان تیم ملی کرواسی در سال ۲۰۱۸ موفق به ثبت این رکورد شده بودند.

اما این تمام هنرنمایی لیواکوویچ نیست. او حالا اولین دروازه‌بانی است که موفق شده در یک مسابقه جام جهانی قطر، ۱۱ سیو (مهار) را در یک مسابقه به ثبت برساند. بیشترین تعداد سیو در یک مسابقه جام جهانی متلق به تیم هاوارد دروازه‌بان تیم ملی آمریکا در مصاف با بلژیک در جام جهانی ۲۰۱۴ است که موفق شد ۱۶ بار مقابل ضربات بازیکنان حریف ایستادگی کند.

به گزارش شفاف، دروازه‌بان کرواسی در بازی شب گذشته ۵۱ بار لمس توپ داشت که از این تعداد ۲۶ پاس صحیح (۸۱%) را به ثبت رساند. او ۷ سیو از نزدیک را از مجموع ۱۱ سیو ثبت کرد. ۶ پاس بلند صحیح و مهار یک پنالتی نیز از آمار چشمگیر این دروازه‌بان در مصاف با برزیل محسوب می‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: