کد خبر: ۵۵۵۹۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴

اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که روابط میان نخست وزیر اقلیم کردستان عراق و معاونش بحرانی شده است‌.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت المیادین، اختلافات میان مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم و قباد طالبانی، معاون وی تشدید شده است و به نظر می‌رسد که این یک اختلاف شخصی بوده و بارزانی تلاش می‌کند تا نقش طالبانی را در اداره دولت به حاشیه ببرد.

اطلاعات المیادین حاکی از آن است که قباد طالبانی بدون اعلام رسمی از مشارکت در دولت دست کشیده است و از طرفی هم هیئتی از اتحادیه میهنی کردستان با حزب دموکرات کردستان به صورت غیر علنی یا در حاشیه مذاکرات سیاسی بین دو حزب یا میان این دو حزب و بغداد پیرامون حل این بحران در حال مذاکره است.

بارزانی از اتحادیه میهنی کردستان خواسته جایگزینی برای طالبانی معرفی کند.

بر اساس این اطلاعات به دست آمده، وزیران اتحادیه میهنی در دولت اقلیم به طور غیررسمی و در اعتراض به تحولات، نمایندگی خود را در دولت کاهش داده‌اند و نمایندگی آنها در سطح خدمت رسانی به شهروندان باقی خواهد ماند.

غیاث السورجی، از رهبران اتحادیه میهنی کردستان گفت، یکی از اختلافات میان این اتحادیه و حزب دموکرات کردستان این است که این حزب سمت‌های ویژه‌ای را در دولت اقلیم تصاحب کرده و با اهداف و مقاصد مورد نظری که دارد روی خالی ماندن این سمت‌های ویژه پافشاری می‌کند.

وی افزود، نخست‌وزیر اقلیم تصمیم گرفت با پرکردن پست‌های خالی ویژه موافقت کند و در راستای خواسته‌های اتحادیه میهنی کردستان تغییراتی در پست‌های معاونان وزیر ایجاد کند. این موافقت نشانه صلح با اتحادیه میهنی کردستان و گامی صحیح به سمت حل اختلافات میان حزب دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی کردستان است.

السورجی گفت، تحریم جلسات کابینه اقلیم از سوی طالبانی و وزیران اتحادیه میهنی کردستان همچنان ادامه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: