کد خبر: ۵۵۵۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۸

چیز کیک انار یکی از انواع دسرهای خوشمزه پاییز است که می‌توانید آن را برای شب یلدا درست کنید. در این مطلب با طرز تهیه چیز کیک انار با بیسکوییت پتی بور و فوت و فن‌های خوشمزه شدن آن آشنا می‌شوید.

به گزارش شفاف، چیز کیک انار یکی از انواع دسرهای خوشمزه پاییز است که معمولا برای شب یلدا درست می‌شود، برای درست کردن این چیز کیک به مواد زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای تهیه چیز کیک انار با بیسکوییت پتی بور

بیسکوییت پتی بور: ۲ بسته یا ۲۰۰ گرم

کره: ۲۰۰ گرم

خامه صبحانه: یک بسته یا ۲۰۰ گرم

پنیر خامه‌ای: ۲۰۰ گرم

 

 

پودر قند: سه‌چهارم پیمانه

پودر ژلاتین: ۲ قاشق چای‌خوری

آب جوش یا شیر: یک‌چهارم پیمانه

انار: یک پیمانه

ژله انار: یک بسته

وانیل: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

طرز تهیه چیز کیک انار با بیسکوییت پتی بور + ویدئو | فوت و فن‌های خوشمزه شدن چیز کیک شب یلدایی

طرز تهیه چیز کیک انار با بیسکوییت پتی بور

مرحله اول

ابتدا باید بیسکوییت را حسابی خرد کنیم؛ به‌طوری که هیچ دانه درشتی نداشته باشد. سپس کره آب شده را با آن مخلوط می‌کنیم و با قاشق خوب هم می‌زنیم. در کف قالب کمربندی یک نایلون فریزر قرار می‌دهیم و مخلوط بیسکوییت و کره را در کف قالب می‌ریزیم و با یک قاشق یا گوشکوب مخلوط را حسابی فشرده و منسجم می‌کنیم. سپس قالب را حدود یک ساعت در یخچال قرار می‌دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله ۲قاشق چای خوری پودر ژلاتین را با یک‌چهارم پیمانه شیر یا آب جوش حل می‌کنیم و روی بخار کتری قرار می‌دهیم تا بن ماری شود.

مرحله سوم

۲۰۰ پنیر خامه‌ای ماسکارپونه یا ویلی را با ۲۰۰گرم و سه‌چهارم پودر قند با دور کند همزن برقی یا همزن دستی مخلوط می‌کنیم. دقت کنید برای درست کردن چیزکیک باید حتما از پنیری استفاده کنید که نمک نداشته باشد یا خیلی کم نمک باشد. سپس پودر ژلاتین بن ماری شده را هم به مواد پنیری اپافه می‌کنیم و هم می‌زنیم. قالب را از یخچال بیرون می‌آوریم و این مواد را به لایه بیسکوییت و کره اضافه می‌کنیم.

با استفاده از یک لیسک یا قاشق سطح آن را صاف و یکدست می‌کنیم و دوباره قالب را حدود یک تا ۲ ساعت در یخچال قرار می‌دهیم تا چیز کیک به اصطلاح استراحت کند یا ببندد.

مرحله چهارم

یک بسته ژله انار را درون ظرف مناسب می‌ریزیم. به آن یک پیمانه آب جوش و نصف پیمانه آب سرد اضافه می‌کنیم. همچنین یک چهارم قاشق چای خوری وانیل را هم به ژله اضافه می‌کنیم و اجازه می‌دهیم روی بخار کتری خوب بن ماری شود. با این روش ذرات پودر ژله حسابی در آب جوش مخلوط می‌شود. بعد از این کار اجازه می‌دهیم ژله کمی خنک شود.

مرحله پنجم

قالب چیز کیک را از یخچال بیرون می‌آوریم. نصف ژله را همراه یک پیمانه انار روی چیز کیک می‌ریزیم. قالب را دوباره در یخچال قرار می‌دهیم تا ژله هم ببندد. وقتی نصف ژله را می‌ریزید دانه‌های انار بالای چیز کیک نمی‌آید و شکل آن را به هم نمی‌ریزد. سپس قالب را از یخچال بیرون می‌آوریم و نصف دیگر ژله را هم اضافه می‌کنیم و می‌گذاریم چیزکیک برای چند ساعت در یخچال بماند.

منبع: همشهری آنلاین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: