کد خبر: ۵۵۵۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۴

پس از کاهش محدودیت‌های کرونایی از ابتدای سال ۱۴۴۴ قمری تاکنون چهار میلیون نفر با تشرف به خانه خدا، عمره مفرده بجا آورده‌اند.

به گزارش شفاف، از ابتدای سال ۱۴۴۴ قمری سفر به خانه خدا با کاهش محدودیت‌ها همراه شده و حتی سعودی‌ها برای برخی کشور‌ها محدودیت‌های کرونایی را لغو کردند؛ تاجایی که در روز‌های اخیر مسؤولان حج عربستان از برداشتن محدودیت‌ها برای زائران ترکیه خبر دادند.

با عادی شدن شرایط و پذیرش زائران خارجی و به منظور تحقق چشم‌انداز ۲۰۳۰، سعودی‌ها شرایط حضور در عربستان را آسان کرده‌اند و حتی آماده پذیرش زائران از کشور‌های مختلف بدون نیاز به کاروان هستند تا از این طریق امکان سفر به سایر شهر‌های عربستان نیز محقق سازند و به هدف توریستی کردن این کشور نزدیک شوند.

علاوه بر این، سعودی‌ها در جدیدترین گزارش از تعداد عمره‌گزاران در سال جدید از تشرف چهار میلیون زائر به خانه خدا خبر داده‌اند که در این گزارش پیش‌بینی شده در نیمه دوم سال قمری این تعداد افزایش یابد.

سفر به خانه خدا و تشرف به عمره مفرده برای ایرانیان همچنان به دلیل نبود روابط سیاسی ایران و عربستان محقق نشده است و حدود ۶ میلیون ایرانی در صف انتظار تشرف به سرزمین وحی هستند. این امر در حالی است که در زمان برقراری این سفر‌ها سالانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی عازم عمره مفرده می‌شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: