کد خبر: ۵۵۵۹۸۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸

ارتش چین به نشانه عدم رضایت از سفر یکی از اعضای کلیدی حزب حاکم ژاپن به تایوان، بیشترین بمب‌افکن‌های خود را به این جزیره اعزام کرده است.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، ۱۸ بمب‌افکن استراتژیک H-۶ ارتش چین که وزارت دفاع تایوان تا اوایل امروز (سه‌شنبه) رهگیری کرده است، بخشی از ۲۹ جنگنده‌ای هستند که طی ۲۴ ساعت گذشته به سمت تایوان آمده‌اند. همچنین سه فروند ناو نیروی دریایی چین نیز در منطقه رصد شده‌اند.

چین معمولا زمانی تعداد جنگنده‌هایی را که به سمت تایوان می‌فرستد، افزایش می‌دهد که اقدامات «تحریک‌آمیز» در منطقه رخ داده باشد. ماه گذشته میلادی وقتی یکی از مقام‌های انگلیسی به این جزیره رفت، پکن جنگنده‌هایش را به سمت تنگه تایوان روانه کرد.

اخیرا نیز "کوییچی هاگویدا"، یکی از اعضای ارشد حزب حاکم ژاپن پس از ۱۹ سال به تایوان رفت و تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان نیز گفت که تایپه به تعمیق روابطش با ژاپن ادامه می‌دهد.

سفر این مقام حزب حاکم ژاپن پس از آن انجام شد که فومیو کیشیدا، نخست وزیر این کشور دستور داد تا بودجه نظامی به شدت افزایش یابد. بودجه نظامی صرف مواردی چون ذخیره‌سازی موشک‌هایی با قابلیت هدف قرار دادن اهدافی در چین،‌ روسیه و کره شمالی می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: