کد خبر: ۵۵۵۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹

یک سازمان غیر دولتی اسرائیلی فاش کرد که بیش از یک‌چهارم صهیونیست‌ها زیر خط فقر قرار دارند و از تنگنای اقتصادی رنج می‌برند.

به گزارش شفاف، به نقل سایت فلسطینی "الاتحاد۴۴"، سازمان غیر دولتی اسرائیلی موسوم به "لاتیت" در گزارشی اعلام کرد که از زمان شیوع کرونا ۱۳۱ هزار خانواده به تعداد خانوارهایی که از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند، افزوده شده است.

طبق این گزارش، در سال ۲۰۲۲، ۸۳۰ هزار خانوار اسرائیلی (۲۷.۷ درصد) در شرایط نابسامان اقتصادی قرار گرفته‌اند که این میزان در مقایسه با ۶۹۹ هزار (۲۴.۱ درصد) قبل از کرونا ۱۴.۹ درصد افزایش داشته است.

در این گزارش آمده است، مشکلات اقتصادی صهیونیست‌ها در طول همه‌گیری کرونا به اوج خود رسید؛ طوری که در سال ۲۰۲۰، ۳۸.۶ درصد خانوارها با مشکلات اقتصادی مواجه بودند و این میزان در سال ۲۰۲۱، به ۳۱.۶ درصد کاهش یافت. علاوه بر این، یک‌پنجم خانواده‌ها در اسرائیل در معرض خطر فقر قرار دارند.

در این گزارش مشکلات اقتصادی با استفاده از متغیرهای درآمد کمتر از نصف متوسط ​​درآمد سرانه، زیر خط فقر، فراهم نبودن شرایط اولیه زندگی، چشم‌پوشی از سه مورد ضروری (دارو، مواد غذایی و پرداخت قبوض)، پرداخت بدهی و متغیرهای دیگر اندازه‌گیری شده است.

این گزارش حاکی از آن است که ۶۸۰ هزار و ۴۷۵ خانوار در اراضی اشغالی در وضعیت ناامنی غذایی به سر می‌برند که از این تعداد ۳۱۲ هزار و ۸۲۵ خانواده با ناامنی غذایی شدید دست و پنجه نرم می‌کنند.

سازمان مذکور همچنین اعلام کرد، تعداد کودکانی که در وضعیت ناامنی غذایی قرار دارند به حدود یک میلیون تن می‌رسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: