کد خبر: ۵۵۶۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به برخی انتقاد‌ها از نحوه ارنج تیم ایران در فینال جام جهانی کشتی آزاد واکنش نشان داد.

رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد روز‌های ۱۹ و ۲۰ آذر ماه در شهر کورالویل ایالت آیووا آمریکا برگزار شد و در پایان تیم ایران به عنوان نایب قهرمانی رسید.

آزادکاران درحالی نایب قهرمان رقابت‌های جام جهانی شدند که بسیاری از اهالی فن اعتقاد دارند اگر تیم ایران مقابل آمریکا بهتر ارنج می‌شد ایران شانس بسیار زیادی برای رسیدن به سکوی نخست داشت.

با وجود انتقاد‌های مطرح شده توسط کارشناسان مبنی بر اینکه نباید کامران قاسمپور قهرمان وزن ۹۲ کیلو گرم رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ مقابل کایل اسنایدر عنواندار در وزن ۹۷ کیلوگرم به میدان می‌رفت، اما پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه جام جهانی میدان تدارکاتی خیلی خوبی برای اعضای تیم ملی بود، گفت: «ما در این مسابقات صرفاً دنبال نتیجه گرایی نبودیم و ترکیب تیم هم کاملاً مشخص بود. به دنبال اهدافی بودیم که به آن برسیم و خوشبختانه در رسیدن به اهداف مان هم موفق بودیم. به هر حال این رقابت ها، میدان تدارکاتی خیلی خوبی برای اعضای تیم ملی بود. نتایج و اتفاقاتی که در این مسابقات رخ داد همه به تیم ایران احترام گذاشتند. خیلی از کارشناسان اذعان کردند ما تیم خوب و آینده داری داریم. ضمن اینکه هدف نهایی ما المپیک پاریس است.»

با اعلام درستکار روند پر فراز و نشیب صدور روادید از سوی کشور میزبان یکی از مشکلات این تیم پیش از اعزام محسوب می‌شد، چراکه تیم مدت‌ها بلاتکلیف بود و به سختی به آمریکا رسید. ضمن اینکه گروه دوم آزادکاران هم به دلیل صدور دیرهنگام روادید، دو روز قبل از مسابقات وارد محل برگزاری رقابت‌ها شدند.

گفتنی است سایت اتحادیه جهانی کشتی هم پس از رقابت‌های جام جهانی در گزارشی نوشت: «بر خلاف جواب گرفتن کادر فنی ایران از به میدان فرستادن علی سوادکوهی مقابل جردن باروز، قمار مربیان روی کامران قاسمپور مقابل اسنایدر جواب نداد و این کشتی‌گیر در وزن ۹۷ کیلوگرم هیچ حرفی برای گفتن نداشت.»

اعضای تیم کشتی آزاد کشورمان پس از کسب قهرمانی در این مسابقات، شب گذشته (سه شنبه) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور بازگشتند و مورد استقبال احمدی مشاور وزیر و مدیر حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان، ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون و اصغر قیطاسی سرپرست اردو‌های تیم‌های ملی قرار گرفتند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: