کد خبر: ۵۵۶۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: ۳۷ حرکت به مجموع حرکت‌ها در ۱۵ روز اخیر اضافه شده است.

به گزارش شفاف، مسعود درستی در حاشیه جلسه هم‌اندیشی شهردار تهران و اعضای شورای اسلامی شهر با محوریت حمل و نقل با بیان اینکه مترو تهران امروز حدود ۱۰ درصد از سهم حمل و نقل شهر را بر عهده دارد، اظهار کرد: این عدد قابل توجه نیست و درست است که یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را جابجا می‌کنیم، اما سهم قابل ملاحظه‌ای را در حمل و نقل عمومی نداریم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تاکید کرد: در مترو نمی‌توان نسخه کوتاه مدت داشت، اما برنامه بلند مدت شهرداری این است که سهم جابجایی مترو به عدد قابل توجهی برسد. امیدواریم در دو یا سه سال آینده این ۱۰ درصد به ۱۵ درصد برسد. راهکار بلند مدت حمایت از حمل و نقل عمومی و در رأس آن مترو مدنظر است که زودبازده نیست و باید بلندمدت باشد.

وی با بیان اینکه اورهال مترو جز وظایف همیشگی ماست، خاطرنشان کرد: دو هزار و ۱۶۰ حرکت در روز به اندازه ۵۰ هزار کیلومتر پیمایش انجام می‌شود که نیاز به توجه دارد و باید بازدید‌های روزانه، هفتگی و ماهانه انجام شود؛ لذا اورهال موضوع جدیدی نیست و وظایف ذاتی محسوب می‌شود. در مواردی ناوگان به توجه بیشتری نیاز داشته و باید سرمایه گذاری بیشتری شود.

درستی گفت: ۳۷ حرکت به مجموع حرکت‌ها در ۱۵ روز اخیر اضافه شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: