کد خبر: ۵۵۶۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست توضیحاتی درباره ماجرای خودکشی محیط‌بان آستارایی ارائه داد.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست جمشید محبت خانی در خصوص خبر خودکشی یکی از محیط‌بانان شهرستان آستارا، اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته مطلع شدیم یکی از محیط بانان ما به نام اسماعیل ضرابی در پاسگاه لوندویل در شهرستان آستارای استان گیلان به علت داشتن بیماری افسردگی و مشکلات اعصاب و روان که بعداً مشخص شد خود را حلق آویز کرده و متأسفانه مرحوم شده است.

وی افزود: پس از پیگیری از مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، دریافتیم که ایشان پس از ۶ روز استراحت پزشکی که داشته، روز چهارشنبه در محل کار خود حاضر و با یک محیط بان دیگر مشغول کار شده بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: ساعت یک بعدازظهر محیط بان هم شیفتی مرحوم ضرابی، ۲ ساعت مرخصی ساعتی می‌گیرد و از پاسگاه خارج می‌شود و این محیطبان در محل تنها بوده است. در فیلمی که از روز حادثه برجا مانده است هم مشخص است که ایشان در این فاصله طنابی را بر می‌دارد و با آن خودش را حلق آویز می‌کند.

محبت خانی، خاطرنشان کرد: متأسفانه مدرکی دال بر وجود بیماری در مرحوم ضرابی وجود نداشت و ایشان هم در این زمینه هیچ گونه اطلاعی به ما نداده بودند که بتوانیم بر این اساس روند درمان او را پیگیری و یا کمکی ارائه کنیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، افزود: بعد از اینکه همکار وی به محل خدمت باز می‌گردد و با صحنه حادثه مواجه می‌شود بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و اقدامات لازم برای احیای این محیط بان انجام می‌شود که در نهایت مؤثر واقع نمی‌گردد.

وی ادامه داد: روز پنج شنبه با هماهنگی مقام قضائی مجوز دفن صادر و در همان روز مراسم تشییع و خاکسپاری انجام شده است.

محبت خانی در پایان خطاب به محیط بانان در سراسر کشور گفت: اگر محیط بانان عزیز ما در سراسر کشور با مشکل خاصی مواجه شدند و نتوانستند آن را در استان محل خدمت خود حل کنند حتماً این موضوع را با من از طریق تلفن و یا سایت سازمان در میان بگذارند و مطمئن باشند که ما در چارچوب اختیارات قانونی خود اقدام می‌کنیم و کمک‌های لازم را ارائه خواهیم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: