کد خبر: ۵۵۶۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸

اتحادیه جهانی، ۵ کشتی گیر را شایسته رسیدن به عنوان ستاره جهان در سال ۲۰۲۲ معرفی کرد.

به گزارش شفاف، اتحادیه جهانی کشتی با نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال میلادی اقدام به معرفی نامزد‌هایی برای دریافت عناوین مختلفی در کشتی کرده است و در همین راستا نیز به تازگی در صفحه رسمی خود اسامی ۵ ستاره نوظهور کشتی جهان را اعلام کرده که نام رحمان عموزاد و امیررضا معصومی از کشورمان در بین آن‌ها دیده می‌شود.

علاوه بر عموزاد و معصومی، تایشی ناریکونی قهرمان آسیا و جهان از ژاپن، یانی دیاکومیهالیس نایب قهرمان کشتی آزاد جهان از آمریکا و آرسن هاراتونیان دارنده ۲ مدال برنز جهان از ارمنستان هم شانس کسب عنوان ستاره نوظهور کشتی جهان را خواهند داشت، هر چند کشتی گیران ژاپنی و ارمنی نفرات با تجربه‌ای هستند اما شاید عملکرد آن‌ها در سال ۲۰۲۲ مد نظر اتحادیه جهانی قرار گرفته است.

رحمان عموزاد دارنده مدال طلای نوجوانان، جوانان و بزرگسالان جهان است و امیررضا معصومی نیز در ۳ رده سنی نوجوانان، جوانان و امید‌ها قهرمان سنگین وزن کشتی جهان شده است.

۲ کشتی گیر آزادکار کشورمان در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ آمریکا نیز در اوزان ۶۵ و ۱۲۵ کیلوگرم عملکرد درخشانی داشتند و مقابل حریفان آمریکایی خود را در دیدار فینال به برتری رسیدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: