کد خبر: ۵۵۶۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴

پوتین به سرویس فدرال روسیه دستور داد تا نظارت بر جامعه روس‌ها و مرزهای این کشور را برای جلوگیری از خطرات "فرامرزی و خائن‌ها" در داخل تشدید کند.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در روز سرویس‌های امنیتی گفت، ظهور این تهدیدهای جدید ضرورت نیاز به فعالیت بیشتر اطلاعاتی را افزایش می‌دهد.

پوتین ادامه داد: اقدامات صورت گرفته باید در راستای تشدید خدمات در مرز باشد. هرگونه تلاش برای نقض مرز باید با استفاده از هر نیرو و ابزاری که در اختیار داریم، از جمله یگان‌های اقدام سیار و نیروهای ویژه، به سرعت و به طور موثر خنثی شود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین به سرویس امنیت فدرال این کشور دستور داد تا استفاده از پتانسیل عملیاتی، فنی و پرسنلی خود را برای تشدید کنترل جامعه به حداکثر برسانند.

این سرویس به ریاست "الکساندر بورتنیکف"، متحد اصلی پوتین همچنین به دنبال افزایش نظارت بر تجمعات گسترده، نهادهای استراتژیک و زیرساخت‌های انرژی است.

از زمان شروع جنگ اوکراین، تظاهرات و مخالفت‌ها به سرعت در روسیه سرکوب شده و بیش از ۱۳۰۰ نفر در ماه سپتامبر در اعتراضاتی که بسیج نظامی ۳۰۰ هزار نفری پوتین را محکوم کردند، بازداشت شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: