کد خبر: ۵۵۶۵۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۴

نبود شبکه فاضلاب در شهرک‌های مسکونی پوئینک قرچک ورامین باعث شده که فاضلاب این مجتمع‌ها وارد معابر و مناطق شود و مشکلات عدیده‌ای برای سایر ساکنان این مناطق ایجاد کند.

قرچک با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب شرق استان تهران قرار دارد. یک مشکل ۱۲ ساله در منطقه پوئینک قرچک به دلیل نبود شبکه فاضلاب و انبوه‌سازی گسترده وجود دارد. شهروندان پوئینک با نم‌زدگی و پس‌زدگی آب فاضلاب در منازل روبه‌رو هستند و مشکل اصلی را نبود شبکه فاضلاب می‌دانند.

شهروندان می‌گویند نشست چاه و بوی فاضلاب در منازل به مشام می‌رسد و بسیار آزار دهنده است. قرار است این مشکل ۱۲ ساله توسط شهرداری قرچک و با همکاری اداره آب و فاضلاب جنوب شرق تهران هرچه سریع‌تر حل شود.

به گزارش شفاف، ساکنان پوئینک قرچک معتقد هستند که سازندگان شهرک‌های مسکونی با بی‌توجهی به تعهدات قانونی و استانداردهای ساخت‌وساز در دفع فاضلاب، مشکلات عدیده‌ای را برای سکنه و محیط زیست منطقه ایجاد کرده‌اند. بی‌توجهی به پروژه سیستم دفع فاضلاب شهرک مسکونی منطقه موجب شده است تا بخشی از فاضلاب این مجتمع مسکونی وارد معابر و مناطق شود و مشکلات عدیده‌ای برای ساکنان این مجتمع به وجود بیاید.

حفر چاه‌های جذبی
محسن خرمی‌شریف، شهردار قرچک گفت: اواخر دهه ۱۳۶۰ توسط مسکن و شهرسازی ۱۵۰۰ واحد مسکونی در محله پوئینک قرچک ساخته شد، اما در ابتدای ساخت این واحدها زیرساخت لازم برای دفع فاضلاب فراهم نشد. در حال حاضر شهروندان ساکن در این منطقه با مشکل دفع آب فاضلاب مواجه هستند.

او افزود: شهرداری در راستای رفع این مشکل با همکاری اداره آب و فاضلاب شهرستان حفر چاه جذبی و نصب دستگاه پکیج را در دستور کار قرار داد و اکنون بخشی از عملیات حفر چاه‌های جذبی در حال اجرا است. با یک شرکت قرارداد بستیم تا پس از تحویل و نصب دستگاه، پروژه تحویل آب و فاضلاب شهرستان شود و از پساب فاضلاب در چرخه کشاورزی استفاده شود.

خرمی شریف با بیان اینکه این پروژه تا دو ماه آینده به اتمام خواهد رسید، گفت: اجرای پروژه به صورت مشارکتی با آب و فاضلاب انجام می‌شود و شهرداری برای اجرای این طرح ۲.۵ میلیارد تومان هزینه کرده است.

منبع:  همشهری آنلاین

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: