کد خبر: ۵۵۶۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
فرمانده مرزبانی فراجا خبرداد:

فرمانده مرزبانی فراجا از کشف بالغ بر ۲۵۰۰ سلاح جنگی و ۲۴۷ هزار فشنگ جنگی در مرزهای کشور از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار احمدعلی گودرزی در جریان بازدید از یگان‌های مرزی شهرستان دهلران با اشاره به تلاش مرزبانان در تولید امنیت پایدار در مرزهای کشور گفت: ۲۸ طرح عمرانی، امنیتی، پزشکی و رفاهی با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال در ستاد و پاسگاه‌های مرزی دهلران به بهره برداری رسید.

وی در بازدید از طرح مکنا که به خوشایند سازی یگان های خدمتی مرزبانان مشهور است، افزود: در اجرای طرح خوشایندسازی یگان‌های مرزی، ۳۰ پاسگاه مرزی در استان ایلام خوشایندسازی شده است؛ خوشایندسازی با رضایت از زندگی‌کاری و نگرش افراد نسبت به محیط خدمت خود ارتباط تنگاتنگی دارد.

 گودرزی در ادامه با اشاره به اقدامات مرزبانان در کنترل و مراقبت از مرزهای کشورمان اظهارکرد: مرزبانان انتظامی کشور طی ۹ ماه گذشته بالغ بر ۲۵۰۰ سلاح جنگی و ۲۴۷ هزار فشنگ جنگی در مرزهای کشور از قاچاقچیان سلاح کشف کردند که از این رقم ۲۰۰ قبضه سلاح جنگی و ۳ هزار فشنگ جنگی به همراه دستگیری ۲۰ نفر از قاچاقچیان مربوط به حوزه مرزی دهلران است.

بر اساس اعلام سایت پلیس، فرمانده مرزبانی فراجا به همکاری متقابل با مرزبانی کشور عراق در انسداد مرزها اشاره کرد و گفت: با رایزنی‌های دیپلماسی با کشور عراق، دو لشکر از ارتش و مرزبانی آن کشور در نوار مرزی غرب کشور، در محدوده اقلیم کردستان عراق شامل آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه مستقر و خلاءهای مرزی دو کشور تحت پوشش امنیتی قرار خواهد گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: