کد خبر: ۵۵۶۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۶

گزارش‌ها حاکی است که یک توافق ضمنی بین اعضای دولت جدید رژیم صهیونیستی برای باز گذاشتن درهای عادی سازی روابط تل‌آویو با عربستان سعودی وجود دارد.

به گزارش شفاف، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد، موازی توافق‌های ائتلافی یک توافق ضمنی در پشت پرده بین اعضای دولت جدید رژیم صهیونیستی منعقد شد و درست زمانی که توافق‌های ائتلافی بر اجرای سیاست‌های راستگرای افراطی همچون الحاق اراضی در کرانه باختری، تشدید قواعد درگیری و درخواست برای تغییر وضعیت مسجدالاقصی تاکید دارند، این توافق ضمنی موازی همه این اقدامات را متوقف کرده و موجب عقب نشینی از ایدئولوژی راستگرا می‌شود.

طبق این گزارش، این توافق ضمنی به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد توافقنامه‌های ابراهیم را گسترش داده و به یک توافق تاریخی با عربستان دست پیدا کند. 

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که انگیزه پشت این توافق این است که تلاش‌های نتانیاهو برای دستیابی به اهدافش در صلح با عربستان به ثمر بنشیند.

این شبکه به نقل از منابعی اعلام کرد، حتی راستگراترین اعضای دولت جدید رژیم صهیونیستی یعنی ایتامار بن گویر، رئیس حزب قدرت یهود و بتسلئیل اسموتریچ، رئیس حزب صهیونیسم دینی هم وضعیت را درک می‌کنند و آماده هستند تا به بودجه‌ای برای بهبود اوضاع شهرک نشینان اکتفا کرده و از رویای نصب پرچم رژیم صهیونیستی در حرم قدسی و الحاق کرانه باختری دست بکشند و به نتانیاهو در پیشبرد روابط با عربستان کمک کنند.

این شبکه اعلام کرد، توافق با عربستان یکی از اهداف اصلی نتانیاهو و از برنامه‌های کارزار انتخاباتی او بود. مخصوصا که توافقنامه‌های ابراهیم را هم خود او رهبری کرده است.

در این گزارش به نقل از افراد نزدیک به نتانیاهو آمده است که او نسبت به فرصت‌های دستیابی به چنین توافقی بسیار خوش بین است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: