کد خبر: ۵۵۶۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱

نخست‌وزیر انگلیس که حین بازدید از یک موسسه خیریه از یک مرد بی‌خانمان پرسیده بود که آیا او شغلی دارد یا نه، از بابت درک نکردن وضعیت مردم عادی کشورش با انتقاداتی مواجه شده است.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس که سابقا به عنوان یک بانکدار شرکت گلدمن ساکس کار کرده و یکی از ثروتمندترین افراد بریتانیا محسوب می‌شود، در حال صرف صبحانه در یک سرپناه مخصوص بی‌خانمان‌ها در لندن بود که به گفت‌وگو با یک مرد بی‌خانمان مشغول شد.

نخست‌ وزیر انگلیس در یک مقطع از گفت‌وگویش با این مرد بی‌خانمان همچنان که به او یک ظرف حاوی سوسیس، نان تست و تخم مرغ می‌داد، پرسید: "آیا مشغول به کاری هستید؟" آن مرد هم پاسخ داد: "خیر من بی‌خانمان هستم. من در واقع یک شخص بی‌خانمان هستم."

به دنبال آن آنجلا رینر، معاون رهبر حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس در ضمن انتشار ویدیویی از این گفت‌وگو در توئیتر آن را "ناراحت‌کننده" خواند. همچنین بیل استرسون، یک قانونگذار دیگر حزب کارگر انگلیس، ریشی سوناک را فردی "بی‌خبر از مردم" توصیف کرد.

سوناک که در ماه اکتبر به نخست وزیری انگلیس رسید، ثروتمندترین نخست وزیر تاریخ این کشور در زمانی که انگلیسی‌ها درگیر بحران هزینه‌های معیشتی هستند، محسوب می‌شود. نخست وزیر جوان انگلیس در روزهای اخیر تماس‌های تلفنی غافلگیرکننده‌ای را با دیپلمات‌ها و پرسنل نظامی انگلیسی در سراسر جهان به مناسبت کریسمس برقرار کرد.

سوال عجیب ریشی سوناک از این مرد بی‌خانمان بعد از آن مطرح شد که این مرد از نخست وزیر انگلیس پرسید آیا او دارد "اقتصاد را سر و سامان می‌دهد؟"

این مرد بی‌خانمان به نخست وزیر انگلیس گفت که به تجارت و امور مالی علاقمند است و بعد سوناک در پاسخ گفت، او نیز قبلا در بخش دارایی مشغول به کار بوده و سپس از او پرسید: "آیا این حوزه‌ای است که شما مایل به ورود پیدا کردن به آن هستید؟" این مرد بی‌خانمان هم پاسخ داد: "بله بدم نمی‌آید. اما، نمی‌دانم، چون مایلم اول این کریسمس را سپری کنم."

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: