کد خبر: ۵۵۶۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰

وزیر دفاع ترکیه نسبت به مساله نشست احتمالی میان وزرای دفاع ترکیه، سوریه و روسیه که توسط رجب طیب اردوغان اعلام شد، واکنش نشان داد.

به گزارش شفاف، خلوصی اکار، وزیر دفاع ترکیه نسبت به مساله نشست احتمالی میان وزرای دفاع ترکیه، سوریه و روسیه که توسط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام شد، واکنش نشان داد.

به گزارش روسیا الیوم، وی گفت: هر آنچه باید انجام شود، براساس اقدامات در همه سطوح برای حفظ حقوق و منافع کشورمان انجام می‌شود و در این راستا نیز ارتباطاتی وجود دارد. برای استفاده از حریم هوایی سوریه جهت انجام عملیات علیه کردهای سوری مذاکرات با روسیه در جریان است.

وی افزود: اطلاعات در این مساله که چه زمان و کجا انجام شود، ضروری است، ما دیدارها و گفت‌وگو را نادیده نمی‌گیریم و از گفت‌وگو استقبال می‌کنیم، گفت وگو ادامه دارد و گاها به دیدار بین وزرا می‌رسد و گاها دیدار میان واحدهای اطلاعاتی صورت می‌گیرد و گاها نیز به شیوه‌ای دیگر رخ می دهد.

وزیر دفاع ترکیه تصریح کرد: ما مصم هستیم که میدان و میز را با موثرترین روش تحت رهبری رئیسمان کنترل کنیم.

آکار درباره اینکه آیا هنوز احتمال عملیات نظامی علیه اهداف تروریستی در شمال سوریه وجود دارد گفت که اقدامات میدانی مطرح است و بدون توقف ادامه دارد.

وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد، کشورش همسایگانش را تهدید نمی‌کند بلکه تنها تروریست‌ها را هدف می‌گیرد.

او همچنین اتهامات مبنی بر در اختیار داشتن سلاح‌های شیمیایی توسط ارتش ترکیه را رد کرد و گفت: هرگز با کسی که وجهه ما را خدشه دار کند، سازش نخواهیم کرد.

آکار در ادامه یونان را متهم کرد که جنگنده‌های ترکیه را تحریک می‌کند و از ناتو خواست موضعی مشخص و قاطع درباره آن لحاظ کند.

او همچنین گفت، آنکارا مخالف عضویت سوئد و فنلاند در ناتو نیست اما آن دو باید به وعده‌هایشان عمل کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: