کد خبر: ۵۵۶۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۴

سرویس امنیت فدرال روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد، این سرویس با همکاری کمیته تحقیقات روسیه فعالیت گروهی از طرفداران گروه تروریستی داعش را خنثی کرد. این گروه مسئول اعزام نیروهای شبه‌نظامی به سوریه و اوکراین بودند.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری تاس، سرویس امنیت فدرال روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این سرویس با همکاری کمیته تحقیقات و سرویس فدرال نظارت مالی یک گروه تروریستی را در مناطق فدرال اورال و قفقاز شمالی شناسایی و بازداشت کرد. رهبر این گروه و ۱۸ عضو آن شبکه‌ای را اداره می‌کردند که چندین منطقه را تحت پوشش داشت تا منابع انسانی و مالی لازم برای سازمان تروریستی داعش را تضمین کنند.

کمیته تحقیقات روسیه گزارش داد، از دسامبر گذشته رهبر این گروه و ۱۰ عضو آن در بازداشت بودند.

براساس گزارش سرویس امنیت فدرال روسیه و بازرسان، اعضای این گروه تروریستی توسط عاملان داعش وظیفه داشتند تا شبه نظامیان را از روسیه به سوریه و اوکراین اعزام کنند تا در انجا علیه نیروهای مسلح روسیه بجنگند، از تروریسم حمایت و از حملات تروریستی دفاع کنند.

این بازداشت‌ها در داغستان و چچن در قفقاز شمالی روسیه و همچنین در مناطق تیومن و خانتی-مانسیسک در اورال صورت گرفت. هشت تن از اعضای این گروه که در حال حاضر به عنوان بخشی از داعش در سوریه فعال هستند، در یک لیست بین المللی افراد تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد، در جریان این عملیات تجهیزات ارتباطاتی و پرداخت و همچنین کامپیوترهای شخصی با تصاویر و فیلم‌های آپلودشده از مشارکتشان در عملیات‌های داعش در سوریه و در بین یگان‌های نازی در اوکراین کشف و ضبط شد.

دو تن از اعضای این گروه تروریستی به بیشترین مدت حبس محکوم شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: