کد خبر: ۵۵۶۶۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در سخنانی درباره تلاش‌های هیئت میانجیگر عمان میان طرف‌های یمنی گفت که ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی پیشنهادهایی را مطرح کرده است که تایید می‌کند به دنبال ایجاد اختلافات داخلی در یمن است.

به گزارش شفاف، محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه المیادین در این باره اظهار کرد: کشورهای متجاوز با پیشنهاد پرداخت حقوق به بخشی از کارکنان به دنبال دامن زدن به اختلافات داخلی در یمن هستند.

البخیتی گفت که جنایت اخیر سعودی‌ها در صعده در چارچوب تجاوزات مستمر عربستان به مناطق مرزی صورت می‌گیرد و این جنایت هیچ ارتباطی به این سفر هیئت عمانی به صنعاء ندارد.

وی افزود: هیئت عمانی پیام‌های کشورهای متجاوز را به صنعاء منتقل کرد و درخواست‌های صنعاء درباره حقوق کارکنان را نیز شنیدند. آنچه کشورهای متجاوز پیشنهاد کرده‌اند پاسخگوی خواسته‌های صنعاء نیست و موضع کشورهای متجاوز درقبال پرداخت حقوق‌ها هنوز مشخص نیست.

البخیتی ادامه داد: اگر به خواسته‌های عادلانه صنعاء پاسخ داده نشود، دست بسته نخواهد نشست و در مقابل تداوم محاصره سکوت نخواهد کرد.

این مقام یمنی همچنین با پیش بینی شکل‌گیری دور جدیدی از درگیری میان صنعاء و عربستان سعودی تاکید کرد: هرگونه دور جدیدی از اقدام نظامی با عربستان سعودی متفاوت از گذشته خواهد بود؛ چراکه صنعاء توان موشکی و هوایی خود را توسعه داده است.

البخیتی همچنین گفت: نیروهای مسلح یمن پس از توسعه بیشتر توانایی‌های نظامی خود، می‌توانند به عمق کشورهای متجاوز حمله کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: