کد خبر: ۵۵۷۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷

براساس وب‌سایت رسمی دفتر ریاست جمهوری اوکراین، رئیس شورای اروپا و رئیس کمیسیون اروپا سوم فوریه سال ۲۰۲۳ میلادی (۱۴ بهمن) نشست آتی اوکراین-اتحادیه اروپا را با رئیس جمهور اوکراین در کی‌یف برگزار خواهند کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا اعلام کرده که هدف این اجلاس مذاکره درباره توسعه بیشتر کمک‌ها به اوکراین در دوران جنگ با روسیه است. شارل میشل، رئیس شورای اروپا و اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در این نشست همچنین درباره رویکرد اوکراین برای عضویت در این بلوک گفت‌وگو خواهند کرد.

در بیانیه دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین آمده است، اتحادیه اروپا و کی‌یف در این نشست درباره کمک‌های نظامی و مالی رایزنی خواهند کرد.

زلنسکی نخستین گفت‌وگوی تلفنی در سال جدید میلادی را با اورزولا فون در لاین برگزار کرد که در جریان آن دو طرف با حفظ پویایی همکاری‌ها میان کی‌یف و اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ میلادی موافقت کردند.

آنها همچنین درباره نتایج مورد انتظار نشست آتی اوکراین-اتحادیه اروپا که قرار است سوم فوریه در کی‌یف برگزار شود، تبادل نظر کرده و با سرعت بخشیدن به اقدامات مقدماتی موافقت کردند.

زلنسکی و فون در لاین همچنین درباره اجرای یک برنامه کمک مالی جدید به ارزش ۱۸ میلیارد یورو گفت‌وگو کردند. اتحادیه اروپا سال گذشته به منظور حمایت از اقتصاد اوکراین در دوران جنگ، این برنامه را تصویب کرد.

زلنسکی همچنین بر اهمیت دریافت اولین بخش از این کمک مالی به ارزش سه میلیارد یورو در ماه جاری میلادی برای حفظ بقای اوکراین تاکید کرد.

بعلاوه، زلنسکی و فون در لاین درباره اجرای پروژه بازسازی ۷۴ مدرسه تخریب شده در اوکراین که اتحادیه اروپا یک بودجه ۱۰۰ میلیون یورویی را به آن اختصاص داده، تبادل نظر کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: