کد خبر: ۵۵۷۱۶۳
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷
واکنش وزارت ورزش و جوانان به اظهارات واعظ آشتیانی

روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان به مصاحبه امیر رضا واعظ آشتیانی علیه این وزارتخانه پاسخ داد.

 

به گزارش شفاف، در پی اظهارات امیر رضا واعظ آشتیانی مدیر عامل سابق استقلال درباره وزارت ورزش و جوانان، روابط عمومی این وزارتخانه در جوابیه‌ای نوشت: «در حالی این فرد برای چندمین بار در روز‌های اخیر درباره عملکرد وزارت ورزش و جوانان به اظهارنظر پرداخته که به غیر از کلی‌گویی و اظهارات عوام‌پسندانه، حرف جدیدی نداشته است. البته همین کلی‌گویی بدون مدرک و سند درباره ورزش، برای این فرد که پس از سال‌ها حضور در یکی از صنایع همین کلی‌گویی را در آن بخش انجام نداده، یک قدم رو به جلو به حساب می‌آید.

وی در حالی مدعی شده کارنامه وزارت ورزش و جوانان قابل دفاع نیست که بر خلاف ادعای بدون مدرکش، ورزش ایران در ۱۶ ماه اخیر در ورزش قهرمانی، بانوان (کسب بیش از ۱۸۰۰ مدال بین‌المللی در این دو بخش) و همگانی با استناد به آمار‌های موجود و در دسترس، رشد قابل توجهی در مقایسه با گذشته داشته که بی‌تردید بخشی از این موفقیت‌ها قطعا حاصل تلاش مجموعه وزارت ورزش بوده است. همچنین وی ادعایی را علیه وزارت ورزش مطرح کرده که جامعه فوتبال و ورزش دستاوردی از حضور او به عنوان فردی غریبه در ورزش به یاد ندارد، اما به لطف تریبون‌های پرتعداد ورزشی در این چند سال تلاش داشته که چهره‌ی دیگری از خود در اذهان عمومی نشان دهد که قطعا این تلاش با توجه به حافظه قوی مخاطبان ورزشی راه به جایی نخواهد برد.

او در بخشی از این اظهارات گفته ورزش دنیا چهار دهه است که از دست مدیران ورزشی خارج شده و همین اظهارنظر عجیب نشان‌دهنده سطح دانش و معلومات نامبرده از علم مدیریت ورزش و همچنین بی‌اعتقادی او به جامعه تحصیل‌کرده و دلسوز ورزش است، آن هم در وضعیتی که مدیریت ورزش دنیا در حال حاضر در سطح کلان در کمیته بین‌المللی المپیک، فدراسیون جهانی دوومیدانی، فدراسیون جهانی والیبال و ... در اختیار افراد ورزشی و قهرمانان این رشته‌هاست و بسیاری از وزرای ورزش کشور‌های مختلف را مدیرانی با سابقه ورزشی و قهرمانی تشکیل می‌دهند نه افراد بی‌ربط به ورزش. حتی اگر مبنا را بر صحت این ادعای غیرقابل باور بگذاریم، قطعا نمی‌توان سرنوشت ورزش کشور را به دستان برخی افراد سپرد که حتی توانایی تکمیل مدارک عادی برای حضور در انتخابات فدراسیون‌ها را هم ندارند.

در پایان ذکر این مساله ضروری به نظر می‌رسد که رویه وزارت ورزش و جوانان حفظ حرمت افراد حتی در مواجهه با انتقاد‌ها و صحبت‌ها است، اما اظهارات ادامه‌دار و بدور از انصاف این فرد، وزارت ورزش و جوانان را بر آن داشت به منظور تنویر افکار عمومی توضیحاتی را ارائه کند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: