کد خبر: ۵۵۷۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۹

روزنامه انگلیسی "تلگراف" در گزارش جدیدی از احتمال گسترده شدن اعتراضات معلمان در این کشور خبر داده که می‌تواند مشکلات جدی در روند آموزش و تحصیل کودکان ایجاد کند.

به گزارش شفاف، اتحادیه های بزرگ آموزش و پرورش در انگلیس اعلام کرده اند که ممکن است در آینده نزدیک و در انتقاد به مسائل حقوقی و دستمزدها، شماری از معلمان دست به اعتصاب بزنند که این امر باعث می شود آموزش کودکان در این کشور با مشکل جدی مواجه شود.

هرچند زمان قطعی این اعتراضات مشخص نیست اما اتحادیه های آموزش و پرورش اطلاعاتی از برنامه‌ریزی برای این اقدام منتشر کرده اند.

معلمان هر مدرسه در انگلیس ممکن است در چندین اتحادیه مختلف عضو باشند و بنابراین، اعتصاب آنان می‌تواند تعطیلی مدارس بیشتری را در پی داشته باشد.

همچنین کارکنان فوریت‌های پزشکی انگلیس هم از اعتصاب خود به دلیل مشکلات حقوقی و دستمزدهای پایین خبر داده اند.

به گزارش تلگراف، "ریشی سوناک"، نخست وزیر انگلیس در واکنش به این اقدام پرسنل درمانی اعلام کرده که با روسای اتحادیه ها دیدار داشته و می خواهد به توافقی مسوولانه با آنها برسد.

این درحالیست که انگلیس ماه‌هاست که با اعتصابات گسترده و دنباله‌دار رانندگان خطوط راه‌آهن و راهبران قطار مترو روبروست و مقامات دولتی هنوز اقدامی کارآمد برای حل این مشکلات انجام نداده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: