کد خبر: ۵۵۷۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱

بر اساس گزارش یک خبرگزاری آلمانی، تعداد آلمانی‌هایی که از خدمت در ارتش این کشور خودداری کرده‌اند از زمان شروع جنگ در اوکراین تا کنون حدودا پنج برابر شده است.

به گزارش شفاف، خبرگزاری آلمانی آر.ان.دی به نقل از آمارهای ارائه شده از سوی دفتر فدرال امور مدنی و خانواده آلمان گزارش کرد،‌ تعداد آلمانی‌هایی که از خدمت برای ارتش این کشور امتناع می‌کنند از زمان شروع جنگ در اوکراین تا کنون نزدیک به پنج برابر شده است.

یک سخنگوی این اداره گفت: "در سال ۲۰۲۱ دفتر فدرال امور مدنی و خانواده آلمان ۲۰۱ درخواست معافیت از خدمت نظامی دریافت کرد در حالی که این دفتر در سال ۲۰۲۲، ۹۵۱ مورد از چنین درخواستهایی را دریافت کرده است."

وزارت دفاع آلمان هم آمارهای کمی متفاوت را به خبرگزاری آر.ان.دی ارائه داد و اعلام کرد، درخواستهای معافیتی که سال گذشته میلادی مطرح شدند از سوی ۲۲۳ سرباز مشغول به خدمت، ۲۶۶ نیروی ذخیره و ۵۹۳ تن از کسانی که در ارتش خدمت نکرده‌اند مطرح شدند.

این وزارتخانه متذکر شد، این تنها سربازان مشغول به خدمت نیستند که واجد شرایط مخالفت با سربازی در ارتش بر مبنای مخالفت اخلاقی با جنگ هستند.

به نوشته خبرگزاری آر.ان.دی، بسیاری از کسانی که درخواست معافیت از خدمت سربازی دادند توضیح دادند که انتظار نداشته‌اند جنگ در اوکراین اتفاق بیفتد.

مخالفان جنگ با این وجود بخش کوچکی از حدود ۱۸۳۰۰۰ نفری که هم اکنون در نیروهای مسلح آلمان خدمت می‌کنند را تشکیل می‌دهند. اما افزایش کسانی که از خدمت خوددای می‌کنند یک مشکل در حال تشدید برای ارتش آلمان با توجه به لغو قانون خدمت سربازی اجرای در سال ۲۰۱۱ در این کشور و اینکه آلمان در حال برنامه ریزی برای تقویت توانمندی‌های نظامی خود است، محسوب می‌شود.

دفتر مدیریت پرسنل ارتش آلمان به خبرگزاری آر.ان.دی گفت، "از ابتدای سال ۲۰۲۲ تعداد واقعی متقاضیان برای خدمت سربازی در ارتش آلمان رو به کاهش بوده است."

در سال ۲۰۱۸ برلین برنامه‌اش برای افزایش تعداد سربازان ارتش خود به ۲۰۳ هزار نفر در عرض هفت سال را اعلام کرد. بعد از اجرای عملیات نظامی روسیه در اواخر ماه فوریه در اوکراین، آلمان به حمایت از کی‌یف با دادن تسلیحات سنگین از جمله خودروهای زرهی و توپخانه هویتزر پرداخته است.

همچنین شتاب آلمان برای کمک به اوکراین باعث افشای چند مشکل در داخل ارتش آلمان نظیر کمبود مهمات و تشدید نقص فنی در تجهیزات شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: