کد خبر: ۵۵۷۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸

 

واحد‌های فناور برای دست یافتن به موفقیت نیاز به افزایش ارزش افزوده محصول خود دارند که این امر مستلزم بستر سازی و آماده سازی شرایط محیطی می باشد. لذا جهت بهبود شرایط جانبی جهت افزایش ارزش افزوده هر محصول لازم است تا واحدهایپشتیبان فناوری در کنار واحد‌های فناور مستقر باشند تا با ایجاد شرایط مساعد رفاهی و خدماتی بتوانند هر چه بیشتر و بهتر در به موفقیت رساندن واحدهای فناور سهیم باشند.

نکته مهم در این امر این است که مدت زمان جلب رضایت مشتریان برای واحدهای پشتیبان فناوری کم و نهایتاً در دوران ارائه خدمات می‌باشد لذا داشتن برنامه‌ای مدون جهت به راه اندازی و استقرار در پارک ضروری می باشد.

یکی از اهداف کلیدی در پارک‌های علم و فناوری ایجاد بستر مناسب در راستای حمایت از فناوری‌های نوین در جهت کاهش ریسک راه‌اندازی و بالابردن ضریب موفقیت موسسات/ واحدها و هسته های فناور و تقویت نقش مثبت آنان در کارآفرینی می‌باشد. که در همین راستا ارائه خدماتی از قبیل، خدمات مشاوره‌ای( حقوقی، فنی، بازاریابی)، خدمات عمومی، اینترنت و امکان استفاده از آزمایشگاه ها و کارگاه ها و…. به فناوران ارائه می گردد.

واحد های مستقر در پارک می‌توانند از جمله واحد‌های فناور و یا واحدهای پشتیبان فناوری باشند .

واحدهای فناور با توجه به اساسنامه و یا سایر اسناد قانونی در زمینه تحقیقات کاربردی و توسعه‌ای، طراحی مهندسی، مهندسی معکوس، مهندسی مجدد، انتقال فنـاوری، ارائه خدمات تخصصی و تجاری کردن نتایج تحقیقات فعالیت داشته و شامل موسسات خصوصی ، هسته‌های فناور و یا واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و یا مرکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه‌ها یا دستگاه‌های اجرایی هستند. این تعریف با رعایت مقررات مربوط شامل شرکتهای خارجی نیز می‌گردد.

واحدهای پشتیبان فناوری شامل واحدهای خدماتی، مشاوره‌ای و آموزشی می‌باشند.

واحدهای خدماتی:

واحدهایی هستند که در زمینه خدمات رسانی به سایر واحدهای مستقر و در راستای ارتقاء سطح کیفی و کمی محصولات تولیدی و یا رفاه بیشتر واحدهای فناور عمل می کنند. زمینه کاری این واحدها می تواند فنی مهندسی و یا آزمایشگاهی و کارگاهی و در زمینه اولویت های پذیرش پارک باشد.

واحدهای مشاوره‌ای :

واحدهای مشاوره‌ای، به واحدهای مشاوره مدیریت توسعه کارآفرینی اطلاق می شود که قادر باشند خدمات مشاوره ای در زمینه‌های حقوقی، اجرایی – عملیاتی، بازاریابی و فروش، مالی و سرمایه گذاری، اطلاع رسانی، خدمات کسب و کار، آموزش کسب وکار، کاریابی، تهیه طرحهای اشتغالزایی و نظایر آن را با اولویت سطوح استانی ، کشوری و بین المللی ارائه  نمایند.

واحدهای آموزشی :

واحدهایی هستندکه در زمینه آموزش و در رابطه با موضوعات مختلف فعالیت دارند این واحدها با ارائه برنامه‌کاری مدون می توانند زیر مجموعه پارک قرار گیرند.

شاخص های واحد های پشتیبان فناوری :

  • ارائه خدمات مهندسی با ارزش افزوده بالا به صنایع و سازمانها.
  • بکار گیری نیروهای متبحر و متخصص در زمینه کاری ارائه شده.
  • ارائه برنامه مدون در بازه زمانی مشخص.

معرفی واحدهای خدمات پشتیبان فناوری مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی:

  • موسسه خدمات حسابداری، مالی و مالیاتی سام سایار آتیه سیستم

شرکت سام سایار آتیه سیستم در حوزه انجام کلیه مشاوره مالی، مالیاتی و اقتصادی، تهیه و تنظیم انواع اظهار نامه‌های مالیاتی، فروش و نصب و ارائه خدمات پشتیبان سیستم‌های حسابداری، ممیزی اسناد حسابداری، تهیه و تنظیم اظهارنامه ارزش افزوده و گزارش عملکردهای مالی فعالیت می‌نماید.

آدرس: ارومیه خیابان کاشانی نبش کوی شهید طاووسی (کوی کیوان سابق) پلاک ۹۱ طبقه دوم واحد ۶

شماره تماس: ۰۴۴۳۴۸۴۱۰۳

شماره همراه: ۰۹۱۴۴۷۴۴۴۰۹

شرکت افق پژوهش نیکان به عنوان یک شرکت  دانش بنیان فعال در زمینه مشاوره ثبت اختراع و خرید و فروش، ثبت برند، ثبت طرح صنعتی و مالکیت فکری می‌باشد که برای ارائه خدمات مشاوره‌ای در این راستا نیز تلاش می‌کند.

آدرس: ارومیه، خیابان دانش ۱، مجتمع الماس غرب، طبقه ۷، واحد ۷۰۱

تلفکس: ۳۲۲۵۱۵۹۴- ۰۴۴

پست الکترونیکی: info@ofoghnikan.com

وبسایت :  افق نیکان

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: