کد خبر: ۵۵۷۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران:

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: نسبت طلاق به ازدواج به ۵۲ درصد رسیده است و این روند رو به رشد نشان می‌دهد در آینده نزدیک تعداد زنان سرپرست خانوار بیشتر می‌شود.

به گزارش شفاف، مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در یکصد و بیستمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جریان روند بررسی جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار گفت: نسبت طلاق به ازدواج به ۵۲ درصد رسیده است و این روند رو به رشد نشان می‌دهد در آینده نزدیک تعداد زنان سرپرست خانوار بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵ تعداد ۵۹۲ هزار خانم سرپرست خانوار در استان تهران وجود دارد و البته از سال ۹۵ تاکنون این آمار افزایش یافته است. البته بخشی از این تعداد زنان یا خودشان شاغل هستند یا تحت پوشش بیمه‌ای هستند. مطابق با آمار ۳ هزار و ۳۰۰ زن سرپرست خانوار در تهران تحت پوشش بهزیستی و ۷ هزار زن نیز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ۷ هزار نفر زن سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تهران هستند اظهار کرد: حدود ۵ هزار فرزند کمتر از ۱۸ سال هم تحت حمایت شهرداری هستند و حدود هزار ۵۰۰ شغل در مراکز کوثر ایجاد شده است و ۶۰۰ نفر نیز در قالب مشاغل خانگی مشغول همکاری با شهرداری هستند.

سپس با رأی اکثریت آرا مقرر شد دبیرخانه در اداره کل امور بانوان تشکیل شود و اجرای سیاست‌ها به مناطق شهرداری تهران واگذار شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اجرای ویدئومپینگ و نورافشانی در برج آزادی با موضوع «قدردانیم»، اجرای هنر چیدمان و هنر تعاملی در نقاط پر تردد شهری، بازدید از همراه سراهای بیمارستان کودکان، بازدید از مراکز نگهداری زنان آسیب دیده، محل نگهداری دختران، بازدید از مراکز خیریه ارائه دهنده خدمات به زنان و دختران، توزیع اقلام فرهنگی پویش «قدردانیم» بین شهروندان زن در میادین پرتردد، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، فروشگاه‌های شهروند و مراکز معاینه فنی و ارائه خدمات رایگان به زنان همچون استفاده رایگان از مترو به مدت یک روز از جمله برنامه‌های این هفته است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: همچنین ۶۲ جشن قدردانی در مناطق و شرکت‌ها برای ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر بانوان پرسنل شهرداری تهران، ۱۶۷ برنامه ویژه شهروندان تهرانی، ۳۶ جشن تقدیر از بانوان اثرگذار، ۳۷ مسابقه هنری و ورزشی، ۴۷ رویداد فرهنگی، ۲۷ کارگاه آموزشی، ۱۰ رویداد مادر دختری، ۱۰ ایستگاه سلامتی، ۲۴ برنامه تقدیر از مادران شهدا، ۲۳ بازارچه فروش محصولات زنان سرپرست خانوار و جشن گلریزان جهت آزادی مادران زندانی در مناطق، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه برگزار خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: