کد خبر: ۵۵۷۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
به دلیل صدور قطعنامه ضد صهیونیستی سازمان ملل

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که بخشی از مخالفت واشنگتن با اقدام فلسطین درباره دیوان بین‌المللی دادگستری به این دلیل است که این اقدام منجر به افزایش تنش‌ها می‌شود.

به گزارش شفاف، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: ما همیشه مخالفت شدید خود را با درخواست از دیوان بین‌المللی دادگستری برای صدور حکم درباره اسرائیل اعلام کردیم. ما قبلا درباره این مساله صحبت کردیم. این اقدام نتایج عکس دارد و تنها موجب دور شدن طرف‌ها از هدف راهکار تشکیل دو کشور می‌شود.

وی گفت: ما با هر دو طرف برای اتخاذ اقدامات برای نزدیک کردن دیدگاه‌هایشان درباره راهکار تشکیل دو کشور همکاری می‌کنیم. اقدامات یکجانبه اجرای این راهکار را تهدید می‌کند و به افزایش تنش‌ها منجر می‌شود.

پرایس درباره اینکه آیا تحریم‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها از جمله قطع کردن بخشی از اموال تشکیلات خودگردان فلسطین یک اقدام یکجانبه است یا خیر، گفت: عادلانه است که آن را یک پاسخ یکجانبه بنامیم. فلسطینی‌ها علنا درباره درخواست حکم دیوان بین‌المللی دادگستری پیش رفتند. ما نمی‌خواستیم تنش‌ها وخیم‌تر شود.

وی گفت: ما مذاکراتی با شرکای اسرائیلی‌مان نیز داریم. این اقدامات به نفع راهکار تشکیل دو کشور نیست. اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها حق دارند کنار هم در امنیت زندگی کنند و از حقوق مساوی مثل آزادی، عزت، عدالت و توسعه برخوردار باشند. ما از تمام طرف‌ها می‌خواهیم از اتخاذ اقدامات یکجانبه خودداری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: