کد خبر: ۵۵۷۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴

یک هیئت عمانی برای دومین بار در کمتر از سه هفته اخیر به صنعاء سفر کرد.

به گزارش شفاف، خبرگزاری سبأ یمن وابسته به جنبش انصارالله در این کشور اعلام کرد که یک هیئت عمانی همراه با محمد عبدالسلام، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جنبش انصارالله یمن برای بررسی آخرین تحولات وارد صنعاء شد.

خبرگزاری سبأ به نقل از عبدالسلام گزارش داد، سفر هیئت عمانی در ادامه دیدارهای اخیر و پس از انتقال پیام‌های متعددی انجام شد.

همچنین عبدالسلام با اشاره به عربستان، دیگر طرف مذاکرات گفت: پیام‌هایی نیز با طرف‌های دیگر رد و بدل شدند.

سخنگوی جنبش انصارالله در ادامه تاکید کرد که رهبران جنبش و رئیس شورای عالی سیاسی آن از رویکردهای دیگر مطلع خواهند شد.

او افزود: عمان تلاش‌های ستودنی را با طرف‌های بین‌المللی برای برقراری صلح در یمن انجام می‌دهد.  

این مسؤول انصارالله با اشاره به اینکه وضعیت انسانی یمن در راس پرونده سیاسی و مذاکرات قرار دارد، گفت: صدای مردم تاثیر بسیار بزرگی بر روند وضعیت سیاسی و نتیجه مذاکرات دارد.

عبدالسلام در ادامه گفت: دیدارهای متعدد میان مسؤولان صنعاء و مسقط نشانه جدیت ما در رسیدن به مراحل ملموس است و این مساله به میزان جدی بودن طرف مقابل برمی‌گردد.

دسامبر گذشته یک هیئت عمانی در چارچوب تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای از بین بردن تعلیق در پرونده یمن و انتقال برخی پیشنهادهای به دست آمده در مذاکرات با طرف سعودی و طرف‌های بین‌المللی در ارتباط با وضعیت یمن، به صنعاء سفر کرد.

یمن از حدود هشت سال قبل با حملات ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان مواجه است که طبق گزارش سازمان ملل موجب کشته شدن بیش از ۲۳۳ هزار تن شده و در نتیجه این جنگ مستمر بدترین بحران انسانی جهان شکل گرفته و ۸۰ درصد جمعیت ساکن این کشور یعنی حدود ۳۰ میلیون یمنی برای رفع نیازهای اولیه خود به حمایت و کمک‌های بشردوستانه وابسته هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: