کد خبر: ۵۵۷۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۷

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر از آمادگی کامل توان عملیاتی این جمعیت برای امدادرسانی به حادثه‌دیدگان ناشی از سوانح جوی خبر داد.

به گزارش شفاف، موسوی مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر گفت: نجاتگران حاضر در تمامی‌پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای آماده باش هستند و هم‌اکنون در بسیاری از گردنه‌های برف گیر، عملیات رهاسازی خودرو‌ها و اسکان اضطراری در راه‌ماندگان در حال انجام است.

وی افزود: شهرستان فریمان در خراسان رضوی یکی از سردترین نقاط کشور بوده و اکنون اردوگاه اسکان اضطراری هلال احمر در این شهرستان فعال و ظرفیت اسکان گرم برای ۲ هزار و ۳۰۰ در راه مانده فراهم شده‌ است.

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر از آمادگی کامل بالگرد‌ها و خودرو‌های کمک‌دار هلال احمر برای نجات افرادی که جانشان در اثر سرما یا گیرافتادن در برف، کولاک و یخبندان به خطر افتاده باشد، خبر داد و تاکید کرد: از هموطنان عزیز تقاضا می‌شود در صورت امکان از مسافرت پرهیز کنند و به خصوص به سمت مناطق کوهستانی یا صعب‌العبور حرکت نکنند و در صورت بروز حادثه با شماره امداد و نجات هلال احمر ۱۱۲ تماس بگیرند.

گفتنی‌است، مراکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال‌احمر در سراسر کشور به‌صورت ۲۴ ساعته فعال و در حال رصد سوانح جوی احتمالی و امدادرسانی به مردم حادثه‌دیده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: