کد خبر: ۵۵۷۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس جمهور این کشور دعوت کرد تا نطق سالانه خود در نشست مشترک کنگره را هفتم فوریه (۱۸ بهمن‌ماه) انجام دهد و رئیس جمهور نیز فورا این دعوت را قبول کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه خبری هیل، کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای خطاب به جو بایدن، رئیس جمهور این کشور گفت:‌ "سال جدید، کنگره‌ای جدید به همراه دارد و به دنبال آن نیز مسئولیتی در راستای ایجاد اقتصادی قوی، کشوری امن، آینده‌ای آزاد و دولتی پاسخگو می‌آید"؛ اظهاراتی که منعکس کننده شعارهای تکراری در دستور کار جمهوری‌خواهان موسوم به "تعهد به آمریکا" است که پیش از انتخابات میان دوره‌ای منتشر شده بود.

مک‌کارتی افزود: مردم آمریکا ما را روانه واشنگتن کردند تا مسیر جدیدی را برای کشور به وجود آوریم، زمینه مشترکی پیدا کنیم و درباره اولویت‌های آنها صحبت کنیم. به همین منظور، این وظیفه خطیر من است که از شما دعوت کنم تا در جلسه مشترک کنگره در روز سه‌شنبه هفتم فوریه سال ۲۰۲۳ میلادی سخنرانی کنید تا بتوانید طبق قانون اساسی به وظیفه خود عمل کنید و در جریان ایراد نطق سالانه گزارشات مربوط به اوضاع موجود را ارائه دهید. نطق شما نشان‌دهنده تلاش‌های ما برای رسیدگی به اولویتهای مردم آمریکا خواهد بود.

جو بایدن نیز به محض دریافت این نامه، این دعوت را پذیرفت.

کارین ژان-پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت: ما دعوت رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را دریافت کردیم و رئیس جمهور آن را پذیرفت و اکنون برای ایراد نطق سالانه در روز سه‌شنبه هفتم فوریه سال ۲۰۲۳ میلادی تلاش می‌کند.

این رویداد، نخستین حضور مک‌کارتی در نطق سالانه به عنوان رئیس مجلس است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: