کد خبر: ۵۵۷۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مشکل تامین اسپری های تنفسی از طریق واردات حل می‌شود.

به گزارش شفاف، حیدر محمدی، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: اسپری‌های تنفسی مانند سالبوتامول و فلوتیکازون جزء اسپری‌هایی هستند که یک ماده موثره در آن‌ها به کار رفته است و برخی اسپری‌ها به منظور افزایش اثربخشی، ترکیبی از ۲ ماده موثره هستند که طبق نظر پزشک معالج قابل جایگزینی با اسپری‌های موجود هستند.

وی افزود: مشکل تامین برخی از اسپری‌های تنفسی مربوط به تامین گاز مخصوص مورد نیاز است که به منظور تامین اسپری‌های تنفسی (سالبوتامول و فلوتیکازون) که حاوی تک ماده موثر هستند، رفع موانع تولید داخل در حال پیگیری بوده و به زودی از طریق واردات نیز تامین خواهد شد.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی در تامین اسپری‌های ترکیبی وجود ندارد؛ این اسپری‌ها به وفور در داروخانه‌ها موجود هستند و قابلیت جایگزینی با سایر اسپری‌های دارای عملکرد مشابه را در صورت تایید پزشک معالج دارند.

محمدی در مورد تامین آنتی بیوتیک‌ها گفت: علی رغم افزایش چند برابری مصرف این دارو‌ها در طول ماه‌های اخیر، میزان تامین نیز چندین برابر ماه‌های گذشته سرعت پیدا کرده است و از طرفی واردات سرم نیز همچنان در دستور کار قرار دارد تا تامین دارو تضمین شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: