کد خبر: ۵۵۷۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از استفاده ۴۹۰ نفر از افراد کارتن‌خواب و بی‌خانمان از اتوبوس‌های مستقر در میادین اصلی شهر در شب‌های سرد پایتخت خبر داد.

به گزارش شفاف، احمد احمدی صدر درباره ساماندهی افراد بی خانمان و کارتن‌خواب در این روزهای سرد تهران افزود: در شهر تهران ۲۰ گرمخانه در حال فعالیت هستند و در کنار این مراکز نیز اقدام به استقرار ۱۵ اتوبوس در میادین اصلی شهر و محل هایی که احتمال تجمع این افراد وجود دارد، کرده ایم.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه گرمخانه های شهر تهران ظرفیت پذیرایی از ۳هزار نفر افراد بی خانمان و کارتن‌خواب را دارد، ادامه داد: ۴۰ خودروی گشت متعلق به مناطق ۲۲گانه و سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی هم به صورت ۲۴ ساعته در کل سطح شهر مشغول گشت زنی هستند تا افراد کارتن‌خواب و بی خانمان را ساماندهی و به گرمخانه ها منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد کارتن‌خواب تمایلی به استقرار در گرمخانه ها ندارند، بیان کرد: بر همین اساس در میادین اصلی شهر مانند راه آهن، شوش، آزادی، تجریش، امام حسین، محدوده بهشت زهرا (س)، لویزان و ... اتوبوس هایی مستقر کرده ایم.

احمدی صدر یادآور شد: محل جانمایی استقرار این اتوبوس ها بر اساس تجربه هایی که در سنوات گذشته در خصوص محل تجمع افراد بی خانمان به دست آورده ایم، است و استفاده از این اتوبوس ها کاملا رایگان است.

وی با بیان اینکه اتوبوس هایی که برای استقرار کارتن‌خواب ها مورد استفاده قرار می گیرد، کاملا از شبکه اتوبوسرانی خارج شده اند، تاکید کرد: در واقع به این صورت نیست که شب ها اتوبوس ها به کارتن‌خواب ها خدمات دهی کنند و روزها به جابه‌جایی شهروندان در پایتخت بپردازند، بلکه این اتوبوس ها در ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران استفاده نمی شوند.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در ادامه گفت: در این اتوبوس ها وسایل گرمایشی، پتو و غذای ساده در اختیار افراد بی خانمان قرار می گیرد. همچنین مددکارانی در این اتوبوس ها حضور دارند تا افراد را به سمت استفاده از گرمخانه ها راهنمایی و هدایت کنند.

وی با بیان اینکه در روزهای سرد تهران گشت های خدمات اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته در حال گشت زنی در خیابان های پایتخت هستند، افزود: در این روزهای برفی و سرد تهران تا کنون چهارصد و نود نفر از اتوبوس ها و حدود ۲هزار نفر نیز از گرمخانه های شهر استفاده کرده اند.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی در پایان یادآور شد: جمع آوری معتادان متجاهر توسط پلیس انجام می شود و سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی تنها اتوبوس جهت انتقال معتادان جمع آوری شده به مراکز ماده ۱۶ در اختیار نیروی انتظامی قرار می دهد. این افراد بعد از انتقال به مراکز ماده ۱۶ غربالگری می شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: