کد خبر: ۵۵۷۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۷

سارق معتادی که با دستبرد به پارکینگ و پیلوت واحد‌های آپارتمانی در مشهد، دوچرخه‌های گران قیمت را به سرقت می‌برد،دستگیر شد.

به گزارش شفاف، سارق معتادی که با دستبرد به پارکینگ و پیلوت واحد‌های آپارتمانی در مشهد، دوچرخه‌های گران قیمت را به سرقت می‌برد و در سایت‌های واسطه گر به فروش می‌رساند با تلاش نیرو‌های کلانتری معراج مشهد در حالی دستگیر شد که تحقیقات برای دستگیری عوامل مرتبط با این سرقت‌ها ادامه دارد. به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، افسران دایره تجسس کلانتری معراج که با استفاده از هدایت‌های پلیسی فرمانده انتظامی مشهد رصد سایت‌های واسطه گری را برای شناسایی سارقان و تبهکاران آغاز کرده بودند به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان از فروش دوچرخه‌های سرقتی در سایت دیوار داشت. هنوز افسران کارآزموده تجسس با نظارت مستقیم سرگرد امیررضا فعال (رئیس کلانتری معراج) در حال بررسی سرنخ‌های موجود در فضای مجازی بودند که شکایت یک مال باخته، عملیات اطلاعاتی پلیس را در این باره متمرکز کرد. این مرد که مدعی بود دوچرخه اش از پیلوت آپارتمانی در بولوار فرامرز عباسی سرقت شده است، به ستوان ابراهیمی (افسر پرونده) گفت: امروز در حالی که برای یافتن دوچرخه ام کالا‌های فروش در سایت دیوار را جست وجو می‌کردم، ناگهان تصویر دوچرخه ام را دیدم که به مبلغ اندکی برای فروش آگهی شده است، اما تغییراتی نیز در شکل ظاهری آن ایجاد کرده اند!

گزارش روزنامه خراسان حاکی است، با این شکایت مشخص شد که رصد‌های اطلاعاتی پلیس در مسیر درستی قرار گرفته بود به همین دلیل گروهی از افسران دایره تجسس به سرپرستی سرگرد قنبری (رئیس دایره تجسس کلانتری معراج) وارد عمل شدند و با هماهنگی‌های قضایی، به تحقیق در این باره پرداختند. آن‌ها با فروشنده دوچرخه‌ها قرار صوری گذاشتند و به محض این که جوان ۲۷ ساله (فروشنده) وارد کمین نیرو‌های پلیس شد، عملیات با دستور رئیس کلانتری تغییر کرد چراکه درون پیکان وانتی که دوچرخه فروش مذکور سوار آن بود، چند دستگاه دوچرخه دیگر هم بود که به ظن پلیس سرقتی بودند. در این شرایط نیرو‌های عملیاتی به دو دسته تقسیم شدند و گروهی به تعقیب وانت پرداختند و راننده آن را داخل یک منزل مسکونی درحالی دستگیر کردند که دوچرخه‌ها را در آن مکان پیاده کرد. از سوی دیگر همزمان حلقه‌های قانون بر دستان جوان ۲۷ ساله معتادی گره خورد که سرقرار حاضر شده بود. بنابر گزارش روزنامه خراسان، با انتقال متهمان و ۵ دستگاه دوچرخه سرقتی به کلانتری، مشخص شد که راننده وانت برادر جوان سارق بوده و از ماجرای سرقت‌ها اطلاعی ندارد! اما دزد دوچرخه‌ها اعتراف کرد در مناطق فرامرز عباسی – آزادشهر و بولوار سجاد، از منازل آپارتمانی که زمین‌های خالی در اطراف آن‌ها وجود دارد وارد پیلوت آپارتمان می‌شد و با استفاده از قیچی، قفل دوچرخه‌ها را می‌برید و آن را سرقت می‌کرد. این متهم همچنین در حالی به فروش دوچرخه‌های سرقتی در سایت دیوار معترف شد که بررسی‌های پلیس از طریق گوشی تلفن وی به نتایجی رسید که نشان می‌داد او حدود ۱۰۰ تصویر (اسکرین شایت) از آگهی‌های فروش دوچرخه‌های سرقتی که در سایت‌های واسطه گر فروخته، تهیه کرده است. به همین دلیل دامنه عملیات پلیس با دستورات قضایی برای کشف سرقت‌های دیگر گسترده‌تر شد و تلاش نیرو‌های انتظامی برای شناسایی مال باختگان ادامه یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: