کد خبر: ۵۵۷۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در حال بازسازی است و با یک فاصله‌ای برگزار خواهد شد.

به گزارش شفاف، جشنواره فیلم کودک و نوجوانان یا به عبارتی جشنواره فیلم کودک  از سال ۱۳۶۱ تا کنون طی ۳۴ دوره برگزار شده‌است. بنیاد سینمایی فارابی، بنیان‌گذار جشنواره فیلم کودک است. , جشنواره کودک هرساله در دو بخش داخلی و بین‌الملل برگزار می‌شود. این جشنواره از سال ۱۳۶۹ با تغییر زمان برگزاری از بهمن به آذر، تحت عنوان ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان هویتی کاملاً مستقل از جشنواره فیلم فجر یافت.

اما تاخیر برگزاری این جشنواره در سی و پنج سالگی خود با نقد‌‌ها و واکنش‌هایی همراه شد و شنیده‌ها حاکی از آن است که جشنواره سی و پنجم قرار است تنها در یک روز برگزار شود؛ از این رو به گفت‌وگو با رئیس بنیاد سینمایی فارابی پرداختیم.

سید محمد مهدی جوادی مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در پاسخ به صحت برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم کودک در یک روز گفت: همانطور که مستحضر هستید ما امسال جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان را با یک فاصله و تاملی برگزار خواهیم کرد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی بیان کرد: در واقع فرصت دادیم تا جشنواره بازسازی شود و جشنواره را در خدمت تولید سینمای کودک و نوجوان قرار دهیم.

جوادی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در سال‌های گذشته گفت: در سال‌های قبل زمان‌بندی جشنواره باعث می‌شد تا ما به سمت تولید آثار نازل برای حوزه سینمای کودک و نوجوان برویم.  خیلی‌ها نظرشان بر این بود که جشنواره فیلم کودک و نوجوان دو سالانه باشد و جشنواره موضوعی سالانه نباشد.

رئیس بنیاد سینمایی فارابی ادامه داد: ما در جلسات هم اندیشی که با اهالی سینمای کودک و نوجوان گذاشتیم؛ جمع بندیمان این بود که دو سالانه شدن جشنواره آن چیزی نیست که درخواست و مطابه اهالی کودک و نوجوان باشد. از این رو کارشناسی ما را به این جمع‌بندی رساند که سالانه شدن جشنواره شاید در واقع به ضرر سینمای کودک و نوجوان شود و لذا ما جشنواره را به صورت سالانه خواهیم داشت؛ اما امسال باید با تاملی جشنواره برگزار کنیم تا بتوانیم ساختارهای آن را بازسازی کنیم.

جوادی گفت: مهم ترین اتقافی که در حال رقم خوردن است ایجاد صندوق توسعه سینمای کودک و نوجوان به عنوان یک صندق موثر و متصل به جشنواره است.

وی به برگزاری جشنواره سی وپنجم اشاره کرد و افزود: سال آینده جشنواره حتما با قوت و پر فروغ‌تر برگزار خواهد شد. یکم بهمن ماه مراسم اعلام فراخوان و رونمایی از پوستر جشنواره را خواهیم داشت و بعد از آن دوستان فرصت خواهد داشت طرح‌های خود را برای صندق ارسال کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: