کد خبر: ۵۵۷۸۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲

رهبر حزب دموکرات کردستان امروز سه شنبه با هماهنگ کننده امور امنیتی خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای امنیت ملی آمریکا و هیئت همراه وی برخی مسائل سیاسی مهم از جمله روابط بغداد و اربیل و چالش پیش روی عراق در زمینه انرژی را بررسی کرد.

به گزارش شفاف، روزنامه القدس العربی نوشت، دفتر مسعود بارزانی، رهبر حزب دموکرات کردستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، وی در منطقه صلاح الدین واقع در اربیل از یک هیئت عالی رتبه آمریکایی متشکل از برت مک گورک، هماهنگ کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای امنیت ملی آمریکا، آموس هوکشتاین، هماهنگ کننده ویژه ریاست جمهوری برای زیرساخت های جهانی و امنیت انرژی، النا رومانویسکی، سفیر آمریکا در بغداد و برخی مشاوران وزارت خارجه این کشور استقبال کرد.

طبق این بیانیه، در این دیدار وضعیت سیاسی عراق و روابط اقلیم کردستان و بغداد بررسی و بر لزوم حل مشکلات دو طرف و اهمیت نقش عراق و اقلیم در چیرگی بر چالش انرژی تاکید شد.

وضعیت اقلیم کردستان موضوع دیگر این دیدار بود و بارزانی بر برگزاری انتخابات شفاف در اقلیم کردستان طی سال جاری تاکید کرد و گفت، هیچ عذری برای تاخیر در برگزاری انتخابات پذیرفتنی نیست.

بارزانی خواهان تداوم دیدارها و هماهنگی بین احزاب سیاسی با هدف حل چالش‌ها، حمایت از دولت اقلیم کردستان، بخصوص اصلاحات نیروهای پیشمرگ کردستان شد و بار دیگر بر حمایت خود از تداوم این اصلاحات تاکید کرد. 

وضعیت سیاسی منطقه و خطر تروریسم محور دیگر این دیدار بود و هیئت مهمان بر اهمیت امنیت و ثبات اقلیم و عراق تاکید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: