کد خبر: ۵۵۸۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴

 

سینک از اهمیت زیادی در آشپزخانه برخوردار است و خرید این وسیله از برندهای معتبری چون اخوان اطمینان مشتری را دو چندان خواهد کرد. خرید سینک اخوان کیفیت و زیبایی را همزمان برای خریداران سینک ظرفشویی فراهم می آورد. سینک توکار اخوان امروزه از مدل های رایج و پرطرفدار به شمار می رود. متقاضیان خرید سینک با استفاده از این برند می توانند از مشکلات ناشی از لکه های مواد غذایی، مواد شیمیایی و ... به دور باشند. استیل به کار رفته در سینک توکار اخوان بسیار مرغوب بوده و از متریال باکیفیت در این سینک استفاده شده است. مشتریان از طریق خرید سینک اخوان از مشکلات ناشی از سیاه شدن سینک ظرفشویی و راه های خلاصی و رهایی از این مشکلات به دور خواهند بود.

سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی  یکی از کاربردی ترین تجهیزات آشپزخانه به شمار می رود. در خرید سینک ظرفشویی علاوه بر فاکتور قیمت و کیفیت می بایست سینکی متناسب با فضای آشپزخانه خریداری شود. سینک از لحاظ عمق، تعداد لگن، شکل ظاهری و کیفیت متفاوت است. سینک به صورت توکار یا روکار تعبیه می شود. یکی از بهترین برندها در زمینه خرید سینک برند اخوان است. خرید سینک اخوان به دلیل مزایایی چون کیفیت بالا، قابلیت تمیز شدن آسان، قیمتی مناسب، طراحی زیبا و ...رایج است.

علل سیاهی سینک ظرفشویی

کیفیت نامناسب متریال به کار رفته در سینک ظرفشویی، املاح آب، قرار گرفتن مواد غذایی برای مدت زمان طولانی در سینک، چربی و پسماندهای غذایی و ... همگی از علل سیاهی سینک ظرفشویی است. استفاده از برخی روش ها مانند استفاده از وایتکس یا جوهر نمک و ... اگرچه ممکن است به طور مقطعی سبب تمیز شدن سینک شوند، اما در طولانی مدت اثرات عکس داشته و سبب سیاهی و کدری سینک ظرفشویی می شوند.

اگر تمیز کردن سینک ظرفشویی به خصوص سینک استیل توجه نشود، بعد از مدتی سینک سیاه و کدر می شود. سینک کدر و سیاه اگرچه بر زیبایی آشپزخانه تأثیر منفی خواهد گذاشت، تأثیر منفی آن بر شستشوی میوه، سبزیجات و ظروف نیز بی تأثیر نیست.

بیشتر بخوانید: برای اطلاع از قیمت اجاق گاز اخوان و مشاوره برای خرید وارد شوید.

راه های برطرف کردن سیاهی و کدری سینک ظرفشویی

از روش های برطرف کردن کدری و سیاهی سینک می توان به موارد ذیل اشاره کرد که عبارتند از:

 • استفاده از آب و صابون: استفاده از ترکیب آب و صابون علاوه بر پاک کردن سینک از کدری و سیاهی آسیبی به استیل سینک ظرفشویی وارد نخواهد کرد. کافی است سطح سینک ظرفشویی را صابون زده و در ادامه با آب داغ بشویید.
 • سرکه سفید: سرکه سفید علاوه بر تمیز کردن سینک ظرفشویی از باکتری، سبب رفع کدری و سیاهی سینک نیز خواهد شد. سرکه همانند جرم گیر و وایتکس قابلیت تمیز کنندگی بالایی دارد اما ریه را تحت تأثیر قرار نداده و سبب مشکلات تنفسی نخواهد شد. به منظور تمیز کردن سینک ظرفشویی با سرکه کافی است سطح سینک را سرکه زده و بعد از نیم تا یک ساعت بعد توسط آب داغ سینک ظرفشویی را بشویید تا هرگونه جرم و آلودگی، سیاهی و کدری از سینک ظرفشویی زدوده شود.
 • نمک و جوش شیرین: به منظور تمیز کردن سینک ظرفشویی با ترکیب نمک و جوش شیرین کافی است، نمک و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده و کمی آب به آن اضافه کنید تا حالاتی خمیری شکل به دست آورد. خمیر را بین 20 تا 30 دقیقه روس سطح سینک ظرفشویی قرار داده و بعد آن با استفاده از اسفنجی به تمیز کاری سینک بپردازید. استفاده از اسکاچ و سیم ظرفشویی در این زمینه بی تأثیر است، زیرا سبب ایجاد خراش بر سینک می گردد. در انتها با استفاده از آب داغ سینک را بشویید تا از هرگونه آلودگی، سیاهی و کدری مبری شود.

از بین بردن لکه های ناشی از مواد شیمیایی اسیدی

در اثر برخورد مواد اسیدی با سینک ظرفشویی لکه هایی سیاه رنگ ناشی از خوردگی متریال استیل سینک ظرفشویی مشاهده خواهد شد. برای از بین بردن این لکه های اسیدی بر سینک ظرفشویی می بایست مراحل ذیل طی شود:

 • ابتدا می بایست محدوده مورد نظر را خیس کنید.
 • با ترکیب آب و جوش شیرین ماده خمیری درست کرده و آن را روی لکه ها بزنید. بعد از مدتی با دستمالی مرطوب لکه ها را تتمیز کنید.

از بین بردن لکه های ناشی از جوهر نمک بر سینک ظرفشویی

جوهر نمک روی استیل سینک ظرفشویی به صورت لکه های قهوه ای یا خاکستری رنگ نمود پیدا می کند. لکه هایی به این رنگ ناشی از خوردگی متریال سینک است. با استفاده از مراحل ذیل می توان به از بین بردن لکه های ناشی از جوهر نمک سینک ظرفشویی اقدام نمود:

 • سرکه و مایع لباسشویی را با هم ترکیب و ماده ای خمیری شکل به دست آورید.
 • ماده خمیری را به لکه ها زده و به مدت یک ساعت آن را رها کنید.
 • در صورت خشک شدن ترکیبات در این محدوده زمانی با استفاده از اسپری سرکه، ترکیب را مرطوب نگاه دارید.
 • بعد از گذشت یک ساعت لکه ها کاملاً از بین خواهند رفت.

از بین بردن لکه های سینک ظرفشویی ناشی از آب سخت

این مشکل به خصوص در مناطقی که آب آشامیدنی کیفیت مناسبی ندارد رخ می دهد. حالت سفیدک زدن و شمایلی مانند ابر بر سینک ظرفشویی ناشی از سختی آب است. به منظور رفع این مشکل لازم است مطابق ذیل عمل گردد:

 • تهیه خمیری از آب و جوش شیرین
 • قراردادن این خمیر بر روی لکه ها تا 10 دقیقه
 • تمیز کردن سینک با دستمالی خشک
 • شستشوی سینک با استفاده از سرکه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: