کد خبر: ۵۵۸۰۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷

شهروندان ساکن در همسایگی سفارت کره شمالی در غرب لندن نگرانی‌های خود را نسبت به "جاسوسی" ابراز کردند.

به گزارش شفاف، به نوشته روزنامه دیلی میل، نکته حائز اهمیت این است که برخلاف سایر سفارت‌خانه‌ها در لندن، سفارت کره شمالی در ناحیه "ایلینگ" لندن از دید عموم پنهان است.

این ملک هفت خوابه که با خانه‌ای دیگر دیوار مشترک دارد، در دهه ۱۹۲۰ ساخته شده است و میان املاک مسکونی، پارک‌ها و باشگاه‌های ورزشی در "ایلینگ" قرار دارد. دوربین‌های امنیتی در هر گوشه از این ملک دیده می‌شوند و شهروندان ساکن نزدیک به این ملک گویا مشکلاتی با این مسئله دارند.

یک شهروند بدون ذکر نام خود به میل‌آنلاین گفت: ما با وجود این دوربین‌های بزرگ اذیت می‌شویم و احساس می‌کنیم که منزلمان رصد می‌شود. حس می‌کنم هر وقت که بخواهند می‌توانند داخل اتاق‌ خوابم را مشاهده کنند. مطمئن نیستیم که این دوربین‌ها برای چه کاری استفاده می‌شوند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به انجام "اقدامات سخت‌گیرانه" جهت حفظ مسائل محرمانه خود معروف است. همچنین انتخاب عجیب محل سفارت کره شمالی در لندن به پیونگ‌یانگ کمک کرده تا طی بیست سال اخیر از اجاره‌های گران‌قیمت خودداری کند. در سال ۲۰۱۴، گزارش‌هایی منتشر شد که دیپلمات‌های کره شمالی در لندن برای پرداخت هزینه‌های غذا تقلا می‌کردند و مجبور بودند تا تجهیزات دست دوم تهیه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: