کد خبر: ۵۵۸۰۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳

کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق خبر داد که در بودجه ۲۰۲۳ این کشور برای افزایش نیروهای مرزبانی در شرق و شمال این کشور و تجهیز آنها اعتبار اختصاص خواهد یافت.

به گزارش شفاف، «سکفان سندی»، نایب رئیس کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، در گفت‌وگو با روزنامه رسمی «الصباح» عراق گفت که نیروهای مرزبانی در کنترل مرزها به خصوص در شرق با ایران و در شمال با ترکیه مشکل دارند.

وی گفت که مرزبانی عراق نیازمند نیروی بیشتر و فناوری‌های پیشرفته از جمله دوربین‌های حرارتی و شب‌نماست.

سندی افزود که دولت با جذب نیروهای داوطلب در گذرگاه‌های مرزی و ایجاد نیروهای مرزبانی مجهز برای به دست گرفتن کنترل مرزها با هماهنگی کشورهای همسایه تلاش کرده است.

او ادامه داد که بخش بزرگی از مشکل مرزبانی‌ها وسعت مناطق مرزی و کمبود نیروست و برای همین باید نیروها افزایش یابند و پاسگاه‌های مرزی بیشتر شوند و نیروها نیز مجهز شوند.

به نقل از میدل ایست نیوز، این نماینده مجلس عراق تأکید کرد که بخش بزرگی از مرزهای شرقی و شمال عراق مناطق کوهستانی و صعب‌العبور است و برای همین تسلط کامل بر آنها در مقایسه با مرزهای هموار غربی دشوار است و باید نیروی متخصص و آموزش‌دیده در این مناطق مستقر شود.

وی افزود که کمیسیون امنیت و دفاع مجلس اهتمام جدی به این موضوع دارد و بخشی از بودجه ۲۰۲۳ به افزایش و تجهیز این نیروها اختصاص خواهد یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: