کد خبر: ۵۵۸۰۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸

نخست‌وزیر جدید نیوزیلند از کنایه‌های «تلخ و زننده‌ای» که دامن‌گیر نخست‌وزیر سابق این کشور و خانواده‌اش شده بود، انتقاد کرده و متعهد شد که اجازه ندهد اتفاق مشابهی برای خانواده خودش بیافتد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ساعاتی پس از آنکه «کریس هیپکینز» به عنوان رئیس حزب کارگر و نخست‌وزیر جدید نیوزیلند انتخاب شد، به توهین‌ها و سوءرفتاری که متوجه «جاسیندا آردرن» نخست‌وزیر مستعفی این کشور بود، واکنش شدیدی نشان داد.

آردرن روز پنجشنبه پس از پنج سال نخست‌وزیری اعلام کرد که دیگر انرژی کافی برای کار را ندارد و از سمت خود استعفا می‌دهد.

سیاستمداران و دیگر چهره‌های برجسته نیوزیلند همگی «انتقادات تلخ و زننده‌ای» که در دوران نخست‌وزیری گریبان‌گیر آردرن شده بود را مورد نکوهش قرار دادند، انتقاداتی که عمدتا در فضای مجازی مطرح می‌شد و شخص آردرن در سخنان پایانی خود به آن‌ها اشاره‌ای نکرد.

هیپکینز گفت: بخش کوچکی از جامعه ما با جاسیندا به شکلی کاملاً شنیع و مشمئزکننده‌ برخورد کردند. این برخوردها نشان‌دهنده خصایص مردم ما نیست.

او که سابقه وزارت آموزش و پرورش و همچنین وزارت پلیس نیوزیلند را در کارنامه دارد، گفت: انسان‌ها وظیفه دارند که چنین رفتارهایی را متذکر شده و آن را مورد نکوهش قرار دهند.

هیپکینز اذعان کرد که با تصاحب جایگاه نخست‌وزیری نیوزیلند، عملا به نوعی به یکی از اموال عمومی این کشور بدل می‌شود، اما تاکید کرد که این درباره خانواده‌اش صدق نمی‌کند.

او با تاکید بر اینکه ماجرای طلاقش فقط به خودش مربوط است، ‌گفت که می‌خواهد دو فرزند چهار و شش ساله‌اش مانند دیگر اطفال معمولی نیوزیلندی در دنیای کودکانه خود زندگی کنند.

این نخست‌وزیر جدید نیوزیلند گفت: من فشار عظیمی که به جاسیندا و خانواده‌اش وارد شد را دیدم و تمام تلاشم را می‌کنم که خانواده‌ام را از کانون توجه دور نگه دارم.

جاسیندا آردرن ۴۲ ساله در سخنرانی استعفای خود گفت: من هم انسانم. ما تا هر زمان و به هر میزان که توانایی داشته باشیم مایه می‌گذاریم و بعد از آن دیگر وقت رفتن است.

نفرت‌پراکنی‌ها و تهدیدات علیه آردرن به اعضای خانواده او از جمله دختر چهار ساله‌اش هم رسیده بود. در ماه ژوئن سال گذشته یک منبع اعلام کرد که تهدیدها علیه آردرن در سه سال گذشته سه برابر شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: